Автор Тема: Звучна изолација.  (Прочитано 104960 пати)

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2778
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #465 на: Мај 28, 2021, 23:18:30 pm »
@st08 На меган мк3 1.6.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7605
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #466 на: Мај 28, 2021, 23:38:19 pm »
На времето расходував еден кауч и ми падна идеја тој материјалот што стоеше меѓу федерите и штофот да го плеснам како изолација на Југото. Го поставив од шофершајбна под шалтаблата до доле до под педалите.
Млад бев, имав време за занимација, и едноставно беше кај Југото, башка што природно си имаше луфта под шалтабла ;D

Не дека не се слушаше, но се придуши прилично звукот од моторот.

Отсутен st08

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 71
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #467 на: Мај 29, 2021, 20:32:38 pm »
@st08 На меган мк3 1.6.

Sent from my SM-A525F using TapatalkЗарем е бучен меганот?

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2778
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #468 на: Мај 29, 2021, 22:03:58 pm »
За мене да.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Звучна изолација.
« Одговори #469 на: Мај 31, 2021, 18:21:29 pm »
Во меѓувреме дознав за дечкиве во Ѓорче.
Претежно работат на големо, али имаат по нешто во дуќанот и прават нарачки по потреба.
Држат разни видови на аудио опрема и изолација за коли, така да можеш да им се јавиш на 070 228 622 во работно време од 9 до 5 или да ги посетиш тука https://goo.gl/maps/sHbTLqUoJTRAmoPU6