Автор Тема: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?  (Прочитано 410901 пати)

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1819
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3030 на: Април 03, 2022, 20:22:32 pm »
Ми треба буџет ТВ ЛЕД 32 инчи, од тоа што гледав, во игра се СТ од Сетек, НЕО од Техномаркет и Фуего од Нептун, има нешто пресудно посебно да бирам или сите се тука некаде?
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4535
 • Пиши лаже
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3031 на: Април 03, 2022, 21:22:13 pm »
Бирај кој има највеќе гаранција. Пред некое време со едно другарче бевме у Сетек, имаа Телефункен 5 години гаранција. Ако важи, земај не се мисли.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7285
 • Плинаш!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3032 на: Април 03, 2022, 21:51:14 pm »
Ми треба буџет ТВ ЛЕД 32 инчи, од тоа што гледав, во игра се СТ од Сетек, НЕО од Техномаркет и Фуего од Нептун, има нешто пресудно посебно да бирам или сите се тука некаде?
Бегај од СТ.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7980
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3033 на: Април 03, 2022, 21:52:59 pm »
Јас прво би игрљл на Фуего.
После би прашал дали ако Фуего во Нептун има 2г гаранција, може да се доплати 3% за 5г гаранција. На повеќето апарати можеше, ако не му е укинато.

Ако не бива тоа, би играл на гаранција.

СТ не би го ни погледнал.

Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 491
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3034 на: Април 03, 2022, 23:11:15 pm »
Ми треба буџет ТВ ЛЕД 32 инчи, од тоа што гледав, во игра се СТ од Сетек, НЕО од Техномаркет и Фуего од Нептун, има нешто пресудно посебно да бирам или сите се тука некаде?
https://clevershop.mk/product/vivax-imago-led-tv-32le112t2/

Ова може ти е подобра варијанта.

Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4535
 • Пиши лаже
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3035 на: Април 03, 2022, 23:13:07 pm »
Подобро од Анхоч да го земе, него ли овие Клевершоп...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

« Последно менување: Април 04, 2022, 06:54:50 am zeroSignal »
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1819
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3036 на: Април 07, 2022, 15:18:08 pm »
Земен е Фуего од Нептун за 8500 ден, само овој беше смарт и имаше гаранција од 5 години, другите (НЕО, Вивакс) беа 7.500 ама со 2 години гаранција.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5145
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3037 на: Април 07, 2022, 15:39:36 pm »
Denovive treba da prodolzam na Telekom dogovor i budzet davaat 15.000 den
Sakam tv 43ka da zemam za vo spalna i tuka najevtin mi e Tesla i Toshiba. Dvata se so nekade 2000 denari doplata i dvata se android. Nesto sovet ?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6580
 • хаУс мајстор
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3038 на: Април 07, 2022, 16:11:28 pm »
Моите земаа Тесла, многу добро телевизорче кое работи доста брзо. Ако сакаш да видам што моделче е, они исто на договор го земаа.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5920
 • Бенве сие бенве
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3039 на: Април 07, 2022, 16:16:33 pm »
Ја од вип земав тесла за у спална оти не ми требаше тел, 55ка со андроид. Ок е.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5145
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3040 на: Април 07, 2022, 16:45:26 pm »
Malce sturi se po you tube i internetov za tie 2 modeli sto gi dava mobimak. Nekade vidov deka toshibata e so Philips ekran i softver a philips imam vo dnevna 55ka android i tera pu pu perfektno i ima dzam slika a za teslava neznam. Zatoa i baram sovet koj ima da dade komentar.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7285
 • Плинаш!!!
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви требk
« Одговори #3041 на: Април 07, 2022, 23:36:33 pm »
Користам тошиба више 5 години. Телевизорот одличен, едина мана е сензорот за даљинското, многу слабо фаќа. Даљинското кога е насочено накај телевизорот неколку пати треба да стиснеш за да фати, а ако го свртам накај ѕид си фаќа без проблем. Претпоставувам дека сензорот на тв-то е ставен на лошо место ама може на поновите модели го отклониле тоа.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5145
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3042 на: Јуни 15, 2022, 19:49:27 pm »
Vo momentov vo telekom go davaat televizorov Samsung na promocija na 48 rati po 399 denari mesecno
samsung ue55tu7022kxxh
Po netov nemozam da najdam mnogu komentari i informacii za nego. Me interesira dali ima IPS ili VA panel ili nekoj ako go ima da kaze cini ili ne. Po salonive nekako nemozam da go najdam sve se 8ca serija

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8425
 • Пичлеме
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3043 на: Јуни 15, 2022, 20:14:50 pm »
TU7022 е ентри левел модел од 2020 година со VA панел.
Пристојно ривју имаш овде:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/tu7000
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5145
Одг: Каков телевизор сакате, имате или ви треба?
« Одговори #3044 на: Август 17, 2022, 15:24:26 pm »
Nekoj sto se razbira povekje da pomogne
Dali na android tv ako simnam nekoja igricka so kolicki ne zahtevna znaci detska moze da se igra so volance i pedali ?
Dali volanot i pedalite bi funkcionirale voopsto preku tv ili mora kompjuter ili plejstejsn. Za maliot da mu najdam zanimacija.