Автор Тема: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...  (Прочитано 1119316 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6985
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #12150 на: 14 Мај 2024, 21:56:39 pm »
Му кажавме кој да го земе, послуша човекот и со здравје да си го користи.

За инсталација суоер опција ти било кај тие во нептун, ако не најдеш некое дете локално пиши ќе ја средиме деновиве.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1441
 • Eбач на батерии :D
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #12151 на: 06 Јуни 2024, 14:45:14 pm »
Во кипер маркет има акција, ранец за лаптоп Tellur nomad за 700денари. Во анхоч е 1200ден.
Го бива ли ранецов? Јас првпат слушам зс телур марка.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43495
 • Il Moderatore
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #12152 на: 06 Јуни 2024, 16:28:29 pm »
Шо треба да го бива или не, ако ти брка работа пазари го, 700ден. е, не 7000 :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1441
 • Eбач на батерии :D
Одг: Матични, SSD, HDD, RAM, тајминзи и рандом IT ствари...
« Одговори #12153 на: 06 Јуни 2024, 17:02:05 pm »
Шо треба да го бива или не, ако ти брка работа пазари го, 700ден. е, не 7000 :)

Прав си. На глупости се фрлаат пари, а за вакви работи се прашува.
Купено.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.