Автор Тема: Совет за часовник  (Прочитано 195711 пати)

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1110 на: 30 Мај 2023, 17:09:39 pm »


Поздрав у живо колега :D
@cdyane Само мојов е пепел оти е дејли јуз, од излегување до по планиње вака, а и од дедо ми бил со истата намена користен.  Flat и уште некој ситници  се збришани ги споебав јас,  еднаш ќе го чистев со чепкалка,  му ебав мајката дур дс приметам дека се бришат работите.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Бравос! Мило ми е што си го носиш како дејли. Бев до кај мајсторот го виде спие вика ама пази го вика да не падне нежни држачи има, ама според ова што го гледам кај тебе и не е баш така.
Кај мене сличен, додуше у многу подобро стање дека ручно ја го полирав Омикронот од татко ми е, има траги на користење, сакав да го исполираа профи ама реков јок, патината му дава шмек, за со Дијаната измислен по собири.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен Zizi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 197
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1111 на: 23 Јули 2023, 14:52:48 pm »
 Дечки ако може мала помош, не можам да го најдам постот за ликот што продава casio часовници, ако на некој му текнува име или телефонски број да ми каже :)

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3786
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1112 на: 23 Јули 2023, 19:05:00 pm »
Дечки ако може мала помош, не можам да го најдам постот за ликот што продава casio часовници, ако на некој му текнува име или телефонски број да ми каже :)
https://www.facebook.com/profile.php?id=100054405103801&mibextid=ZbWKwL

Отсутен Zizi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 197
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1113 на: 23 Јули 2023, 22:45:19 pm »
Дечки ако може мала помош, не можам да го најдам постот за ликот што продава casio часовници, ако на некој му текнува име или телефонски број да ми каже :)
https://www.facebook.com/profile.php?id=100054405103801&mibextid=ZbWKwL

Фала Роци

Отсутен fcwizard

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1114 на: 23 Февруари 2024, 19:12:12 pm »
Дечки каде менувате или порачувате ремче за часовници?
Само што сменив и се осеќам како дајре да носам на раката, многу бижутерија е филингот, барав титаниумско ама немаа па земав stainless steel ама многу лито е. Ако имате препорака каде да најдам титаниумско ремче би бил многу благодарен.
Не ми се нарачува од али бидејки можно е ист шит квалитет како заменсково да биде а и многу каснат нарачките во последно време.

пс. Часовникот е Citizen.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1115 на: 23 Февруари 2024, 19:19:03 pm »
Прилеп има предобри ремчиња.
900 денари го платив последното за Fossil-от чиста кожа. Две години супер тера.
https://zk.mk/zenith?choice=SJ
Мислам дека беше овој.

Отсутен JR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 964
  • nobrain.dk
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1116 на: 23 Февруари 2024, 21:37:04 pm »
Gorce trgovskiot kaj pazarot ke go baras kire casovnicarot


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Присутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1117 на: 23 Февруари 2024, 22:01:28 pm »
Прилеп има предобри ремчиња.
900 денари го платив последното за Fossil-от чиста кожа. Две години супер тера.
https://zk.mk/zenith?choice=SJ
Мислам дека беше овој.
Кој саатчија е овај? Наспроти Take 5?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1118 на: 23 Февруари 2024, 22:05:29 pm »
Да. Скап е, ама квалитет има.

Присутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1119 на: 23 Февруари 2024, 22:19:53 pm »
Раскрстив јас со него. Пред 4-5 години ни зафркна еден сат. Го однесов за промена на батерија и после тоа почна да пушта вода само од миење раце. Од влагата се одлепија бројките. Капачката беше како со заби отворана и најверојатно не беше добро затворен.

Пред некое време поминував тука па ај реков да му дадам пак шанса да купам ремче кај него. Прво го чекав пред дуќан да доправи  муабет а после ми се однесуваше како да му побарав пари Помина времето љубе ко беше единствен дуќан за часовници.

Отсутен Leon-cist

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 769
 • .
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1120 на: 20 Мај 2024, 13:05:33 pm »
Поздрав друштво, молам да предлагате некој паметен часовник со сим карта, за децата за на школо им е потребен. Буџет до 100 евра, фала
VW MK-7 (1.6 тди)

Отсутен R2D2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 436
Одг: Совет за часовник
« Одговори #1121 на: 20 Мај 2024, 13:33:22 pm »
@Leon-cist пред 2 недели за ќерка ми го земав овај - Garett Kids Cute 2, 4G Pink... од некоја Полска компанија... тогаш беше и на попуст, минус 1000 денари...
Први впечатоци се добри, јасно се слуша во двата правци, држи батерија неколку дена (нормално во зависност од малтретирање).
Го има во повеќе бои, а доаѓа и со 2 ремчиња.
На телефон си инсталираш апликација за негова контрола, пратење... се што ти треба...

Пред да го земам овој, гледав други, повеќето работеа само на 2г мрежа, па претпоставив дека ќе биде проблем за добар звук и лоцирање...
Овој работи на 2G/3G/4G LTE...


https://www.anhoch.com/products/smartwatch-garett-kids-cute-2-4g-pink-1829
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html