Автор Тема: Тежина на бандажи  (Прочитано 59904 пати)

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3642
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #30 на: 31 Март 2013, 21:04:04 pm »
Audi OEM 17x8J со 235/45R17 гума  24kg.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен lans

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #31 на: 22 Јуни 2015, 16:15:20 pm »
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #32 на: 22 Јуни 2015, 18:50:05 pm »
Алфините оригинални бандаши 18-ки и 19-ки за 159 се околу 12-12.5кг. Ако ти е за ориентација - пресметка на транспортни трошоци. 19-ки може и до 14кг да одат. Ultraleggera HLT се околу 10кг

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен lans

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #33 на: 08 Август 2015, 18:30:14 pm »
wizzair ima limit od 32kg po torba. valjda ne se poteski od 16kg eden bandaz
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #34 на: 10 Август 2015, 03:15:38 am »
wizzair ima limit od 32kg po torba. valjda ne se poteski od 16kg eden bandaz

ти треба помалку од 16 кг... не ја заборавај тежината на торбата.. :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен lans

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #35 на: 17 Септември 2015, 02:41:37 am »
VW MOTORSPORT 8Jx19   12.4kg 
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #36 на: 13 Ноември 2021, 18:23:40 pm »
Bandazite  od AR 147/GT/156, mereni se so se gumi.

17" Ti (levo) 16.8kg
16" (desno)  18.8kg

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11709
 • Архитект
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #37 на: 13 Ноември 2021, 19:09:43 pm »
 :o

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5086
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #38 на: 13 Ноември 2021, 19:15:01 pm »
17те од кинезиум се или тhe real deal се ?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11709
 • Архитект
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #39 на: 13 Ноември 2021, 19:23:12 pm »
Реал диал.

Исто е и со 19ки ТИ на Симо.
Полесни се од зимските 17ки.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #40 на: 13 Ноември 2021, 19:44:22 pm »
17те од кинезиум се или тhe real deal се ?
На шанкуре ти личам? Кинезарија сијалица не клавам а не бандаж.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #41 на: 13 Ноември 2021, 23:16:11 pm »
Реал диал.

Исто е и со 19ки ТИ на Симо.
Полесни се од зимските 17ки.
Полесни беа од 18-ките. 17-ките се тука некаде (тие се дел од „олеснетиот“ пакет, кај фејслифт 159). Ако ми текне, ќе удрам едно мерење кога ќе ги менувам за некој ден.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #42 на: 06 Јануари 2022, 10:49:33 am »
Bandazite  od AR 147/GT/156, mereni se so se gumi.

17" Ti (levo) 16.8kg
16" (desno)  18.8kg(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Q2 17ki za 147/156/GT, eden bandaz tezi 16.3kg so se guma

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
 • Аstra la vista baby !
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #43 на: 08 Јануари 2022, 11:49:34 am »
И гума до гума има разлика во тежина 😉

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Тежина на бандажи
« Одговори #44 на: 08 Јануари 2022, 11:54:25 am »
И гума до гума има разлика во тежина
Istite gumi

Sent from my SM-G770F using Tapatalk