Автор Тема: Сензори за паркирање за Opel Zafira 2008- 2009  (Прочитано 3754 пати)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Сензори за паркирање за Opel Zafira 2008- 2009
« на: 26 Јули 2011, 15:33:18 pm »
Колку би чинело да се "сензорира" моноволуменецов ?

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Сензори за паркирање за Opel Zafira 2008- 2009
« Одговори #1 на: 27 Јули 2011, 08:09:06 am »
Зависи какви сензори сакаш да ставиш.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7045
Одг: Сензори за паркирање за Opel Zafira 2008- 2009
« Одговори #2 на: 27 Јули 2011, 08:11:00 am »
тука може Џиџи да ти даде квалитетни информации, он местеше на Астрата ..

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Сензори за паркирање за Opel Zafira 2008- 2009
« Одговори #3 на: 27 Јули 2011, 09:29:28 am »
Зависи какви сензори сакаш да ставиш.


Сензори кои ќе и помогнат на колешкава од работа да не ја исчука Zafira-та на паркинг.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17298
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Сензори за паркирање за Opel Zafira 2008- 2009
« Одговори #4 на: 27 Јули 2011, 11:20:59 am »
Сензори кои ќе и помогнат на колешкава од работа да не ја исчука Zafira-та на паркинг.

Такви сензори се инсталираат само со помош на тестостерон.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk