Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 458631 пати)

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Кореа Ауто Трејд стана Ауто Трејд. Ама штама по медиуми. Ни ПиАр ни бутур. Салонот и сервисот на МП испразнети и не работат, нит писмо нит некакво известување од клиенти И тоа од двете страни

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Кореа Ауто Трејд стана Ауто Трејд. Ама штама по медиуми. Ни ПиАр ни бутур. Салонот и сервисот на МП испразнети и не работат, нит писмо нит некакво известување од клиенти И тоа од двете страни
Се чека официјално отварање изгледа. Сигурно има некој датум.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Па да ама малку многу е глупо да отидеш у М П на сервис и да пољубиш врата. Бар нивните клиенти можеле да ги известат

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8140
Drugar beshe vcera so Honda zanprodavanje vo MP servis za proverka na kolata. Neznam dali od denes ne raboti.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1175
Не мислите дека ценава е малку забегана?
https://www.alfaromeo.mk/wp-content/uploads/2022/04/Tonale-Cenovnik-MY22-2022.pdf

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Не.


Многу е, не малку.
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8140
Kakva skoda ima za tie pari ;)

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
И еден куп цитрони, големи балони.
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8140
Ti spotrebale citroni…
Vidi nekoja toyotka kakvi citroni

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41718
 • Il Moderatore
Не мислите дека ценава е малку забегана?
https://www.alfaromeo.mk/wp-content/uploads/2022/04/Tonale-Cenovnik-MY22-2022.pdf


Очекувана.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Идемо даље за исте паре.
Дигај саатнина, па ќе се собере некако. :)

Отиде Јагуарот мој вака, никогаш нема нов да земам, ќе стане 100.000 и тој :)))
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Не мислите дека ценава е малку забегана?
https://www.alfaromeo.mk/wp-content/uploads/2022/04/Tonale-Cenovnik-MY22-2022.pdf


Очекувана.
Замисли тонале да купи некој за иста цена како Џулија.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41718
 • Il Moderatore
Не мислите дека ценава е малку забегана?
https://www.alfaromeo.mk/wp-content/uploads/2022/04/Tonale-Cenovnik-MY22-2022.pdf


Очекувана.
Замисли тонале да купи некој за иста цена како Џулија.
Тоналето е некој лонч едишн, опрема на нивоу, со ледои, медои, тачои све. За тие пари ќе добиеш џулија тендер едишн. Бела со дизел мануелец.
Alfa Romeo, никогаш не биле ефтини коли. Ако некој очекува FIAT и KIA цени у Alfa Romeo салон, нешто побркал математики.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27782
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Точно, ова е топ оф д попс варијанта со сите нишани. Tutto completo.

Како бе никад не им текна на Таљаниве да имаат ниво на опрема што ќе се вика Tutto Completo?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Не мислите дека ценава е малку забегана?
https://www.alfaromeo.mk/wp-content/uploads/2022/04/Tonale-Cenovnik-MY22-2022.pdf


Очекувана.
Замисли тонале да купи некој за иста цена како Џулија.
Тоналето е некој лонч едишн, опрема на нивоу, со ледои, медои, тачои све. За тие пари ќе добиеш џулија тендер едишн. Бела со дизел мануелец.
Alfa Romeo, никогаш не биле ефтини коли. Ако некој очекува FIAT и KIA цени у Alfa Romeo салон, нешто побркал математики.
Не спомна никој за ефитни или не. А и споредбата беше Алфа со Алфа. Ако толку била разликата во опрема, ајде нека е така. Јас мислам дека мала е реалната разлика зошто и Џулија си доаѓа со тачови и ледови во денешно време. Да ете мануел и аутоматик едино.