Автор Тема: Електрични автомобили и хибриди  (Прочитано 390047 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5931
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2925 на: Март 30, 2022, 10:00:35 am »
Ова ветува:


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2926 на: Април 07, 2022, 09:03:39 am »
Рандом човек на New Топ Гиар видео за електрични работи.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2927 на: Април 07, 2022, 23:08:37 pm »
Врвен човек на Hagerty видео за електричните флешови.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2928 на: Јуни 28, 2022, 21:45:58 pm »
Реално електрично возило.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2929 на: Јули 08, 2022, 20:58:24 pm »

Два електрични мотори, мала батерија и рејнџ екстендер 2.0тси. Тоа што го зборуваме којзнае од кога. 🤌 Да се преполови ова и спремно е за продажба. 1 електромотор, 10kwh батерија и 1.0 мпи.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33057
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2930 на: Јули 08, 2022, 23:02:35 pm »

Два електрични мотори, мала батерија и рејнџ екстендер 2.0тси. Тоа што го зборуваме којзнае од кога. 🤌 Да се преполови ова и спремно е за продажба. 1 електромотор, 10kwh батерија и 1.0 мпи.
Да, тоа го зборуваме веќе 8 години.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2931 на: Јули 23, 2022, 21:20:36 pm »

Реален рејнџ на електрични коли.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51932
 • Махер
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2932 на: Август 11, 2022, 13:12:41 pm »Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4579
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2933 на: Август 12, 2022, 08:40:37 am »
Fastest production car.Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33057
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2934 на: Август 12, 2022, 23:10:02 pm »
Жими Џони production car. Ако е ова production car јас сум Барбара Стеисенд ;D

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1459
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2935 на: Август 12, 2022, 23:12:49 pm »
Океј Барбара смири се....Изгледај го видеото, за убај работи зборуваат.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33057
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2936 на: Август 12, 2022, 23:22:07 pm »
Ебеш production car со која Мате Римац е задолжетелен у багажник ;D

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1459
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2937 на: Август 12, 2022, 23:29:34 pm »
Уплав има после удесот на Хамонд.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33057
 • Таков е животот... јебига
Одг: Електрични автомобили и хибриди
« Одговори #2938 на: Август 13, 2022, 01:26:27 am »
Уплав има после удесот на Хамонд.
Some production it is.... балканска работа.