Гласање

Кој нов хипер-хеч би го одбрале?

Audi RS3
48 (24.1%)
Ford Focus RS
25 (12.6%)
Mercedes-AMG A45
32 (16.1%)
Volkswagen Golf R
17 (8.5%)
Seat Leon Cupra R
17 (8.5%)
Honda Civic Type R
28 (14.1%)
BMW M140i
27 (13.6%)
Volkswagen Golf GTI Clubsport
5 (2.5%)

Вкупно гласови: 101

Автор Тема: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?  (Прочитано 17644 пати)

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4172
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #60 на: Септември 30, 2020, 12:43:15 pm »
Да, да... мењач направен за 280Nm трпи 900Nm... ммм да, отје то, отје Пантиќу...
http://www.facebook.com/378837148882213/posts/wkt-f28-gearbox-gearkit-1000nm-/934670096632246/

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4557
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #61 на: Октомври 15, 2020, 11:46:51 am »
Not bad at all..Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4557
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #62 на: Декември 23, 2021, 10:16:08 am »


Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 250
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #63 на: Јануари 23, 2022, 22:44:30 pm »

Веројатно ништо вакво нема да видиме во иднина. Последниот хот хеч со повеќе од 4 клипа.

Гледам надеж од Тојота дека развиваат хот хечеви со погон на водород. Звукот е многу битна работа за мене во равенката, колку сака нека е ефикасен и брз електро моторот.


2010 Mitsubishi Outlander 2.0 DID
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2014 Audi A3 1.6 TDI
2019 Аprilia SR50R

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4557
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #64 на: Јануари 29, 2022, 15:32:27 pm »
 :o


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Одг: Кој нов хипер-хеч би го одбрале?
« Одговори #65 на: Јуни 26, 2022, 12:45:15 pm »

Хонда Тајпер.