Автор Тема: Вадење ДПФ и Stage 1 за Астра Ј 1.7 96kw  (Прочитано 326 пати)

Отсутен SamuraiMK

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 5
Вадење ДПФ и Stage 1 за Астра Ј 1.7 96kw
« на: 06 Јули 2024, 19:05:53 pm »
Здраво дечки, пред месец ипол купив половна Астра Ј 1.7 96kw и сум презадоволен од автото. Еднаш неделно ми се пали регенерација на ДПФ, сега сакам да правам некои модификации бидејќи ја возам многу (веќе и направив 5000км за месец ипол 😅). Да ме советувате дали да го вадам механички, да бушам дупки низ дпф, да го чистам машински и да го оставам да стои и сакам stage 1.

Препорачајте ми каде да направам вакво нешто и што би ме советувале да направам со ДПФот, дајте ми искуства и рецензии за сервис за мапирање.


П.С. Често патувам во држави што се членки на Европска Унија, така да барам решение најпогодно за мојата ситуација.

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4771
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Вадење ДПФ и Stage 1 за Астра Ј 1.7 96kw
« Одговори #1 на: 06 Јули 2024, 20:41:09 pm »
Повели во нашиот сервис.
077523891 - Дарко

Софтверско отстранување на ДПФ - од 70€ па нагоре.(Може и 200€ зависи од сложеноста на моторниот компјутер (демонтажа, одлемување, па читање на чипот, итн)).
Софтверско отстранување на ЕГР - од 50€ па нагоре.
Механички - од 50€ па нагоре (цената се договара со сервисерот (ауспух сервис) и во тоа спаѓа нова стаклена волна, пригушувачи, итн. а не ставање на цевка како што практикуваат "стручните лица").

Прочитај и тука:
https://forum.carclub.mk/index.php/topic,25876.0.html

Посети ја и нашата инстаграм страница:
ad.chiptuning.mk


Тоа е професионалниот начин на гасење, а бушење на дупки и слично резултира со лоши перформанси и во краен случај пожар. Па добро размисли пред таков чин. Во техничкиот во Прилеп се запали возило, верувам дека не сакаш тоа да ти се случи.