Автор Тема: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT  (Прочитано 884 пати)

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 958
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #15 на: 05 Јули 2024, 12:22:00 pm »
Цена за Премиум конкретно рипнала за 2000е а моторот го намалиле на 160 коња.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6109
 • 69
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #16 на: 05 Јули 2024, 12:32:01 pm »
Многу лоша позиција на фаровите, први ќе страдаат од грешна процена на влез/излез


Sent from my iPhone using Tapatalk

На толку сензори, ако успееш да ги искршиш, ондак не треба да возиш. Треба да одиш да се лечиш пошто си дебил :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54887
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #17 на: 05 Јули 2024, 13:13:25 pm »
Moже и друг да не процени.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 403
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #18 на: 06 Јули 2024, 14:22:46 pm »
Multipla има конкуренција

"9 литри на 100 километри (измерена, градска)"

Овие сериозни се или се дрогираат? Која година сме, 2004?

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5768
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #19 на: 06 Јули 2024, 14:48:18 pm »
Тријсе бона?
Дали има изнајмено и невести со колата додека има гаранција 😆😁.
Оти тешко некоја тука да влезиТ.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1265
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #20 на: 06 Јули 2024, 15:49:45 pm »
Једино што вреди од азијатчето е локацијата каде што сликите се направени топ локација за поубави коли да се фоткат,а не ова (Танакија)пластикарија на се личи само не на ауто ова на +50 ке се спржи :D
Молам кординати од местово каде што фотографии се направени.

Присутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #21 на: 06 Јули 2024, 18:10:59 pm »
Личи дека ви се допаѓаат само коли исклучиво под 2012 година, исклучиво дизел со запушен ДПФ, минимум 200.000 километри.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4841
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #22 на: 06 Јули 2024, 18:18:58 pm »


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54887
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #23 на: 06 Јули 2024, 18:40:40 pm »
Личи дека ви се допаѓаат само коли исклучиво под 2012 година, исклучиво дизел со запушен ДПФ, минимум 200.000 километри.
Сорентото ново е добро, мислам дека се сложија луѓе. Тусон/Спортаж исто. Свифт е супер. Ц4 е добра. Октавија е океј. Пума/Куга се супер. 408 е супер. Има уште многу.

Има, има, се наоѓа и после 2012та. А ти личи така заради survivorship bias, опстојале тие асалните и затоа се зборат. Инаку ако е така w124 om603 е врвот, пред и после се е удоле.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2592
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub Тест: Hyundai Kona 1.6 T-GDI Premium 2WD 7DCT
« Одговори #24 на: 06 Јули 2024, 20:20:11 pm »
Личи дека ви се допаѓаат само коли исклучиво под 2012 година, исклучиво дизел со запушен ДПФ, минимум 200.000 километри.
Сорентото ново е добро, мислам дека се сложија луѓе. Тусон/Спортаж исто. Свифт е супер. Ц4 е добра. Октавија е океј. Пума/Куга се супер. 408 е супер. Има уште многу.

Има, има, се наоѓа и после 2012та. А ти личи така заради survivorship bias, опстојале тие асалните и затоа се зборат. Инаку ако е така w124 om603 е врвот, пред и после се е удоле.

Се после кадетт ц е ѓубре...