Автор Тема: Препорака за ново возило - КИА или Тојота  (Прочитано 1961 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #30 на: 11 Јуни 2024, 12:41:43 pm »
Ај да ти ги скратам маките

https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/ford/junior/prodazba/skopje/skopje-opstina/ford-kuga-st-line-2-0-tdci-120ks-2024g-akciska-cena-35-000-e/5346224
Фантастично, ем тука remap легнува како србин на лежалка во грчка.

Отсутен dimaria

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #31 на: 12 Јуни 2024, 16:15:44 pm »
Другари, одлуката падна на Киа Спортејџ Хибрид варијантата.
Едноставно, новиот изглед на Киа, моторот од 230кс, удобноста, гаранцијата од 7 год ми одлучија.

Фала ви на сите за советите, предлозите, коментарите! Ви посакувам кој што сака, во побрзо време да си купи!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #32 на: 12 Јуни 2024, 17:11:01 pm »
Честито! Сеа отвори тема за колата да ни ја покажеш, да се порадуваме и ние. :)

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #33 на: 12 Јуни 2024, 17:49:04 pm »
Со здравје да си ја возиш, и сподели импресии.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #34 на: 12 Јуни 2024, 17:51:28 pm »
Со здравје да се вози, само на убави места да ве носи. Одличен избор!
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен head

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 173
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #35 на: 13 Јуни 2024, 12:18:15 pm »
Со здравје да се вози , само на убави места да Ве носи .

Кола се зима со срце денес , а за квалитет немој да имаш сомнеж , ништо полоша не е од Тојотата .

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 950
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #36 на: 13 Јуни 2024, 13:52:09 pm »
Топ избор, со здравје да се вози.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #37 на: 13 Јуни 2024, 15:04:30 pm »
Меѓу Тојота и Ќија, ти се одлучи за Ќија а?

... па нормално.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 400
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #38 на: 15 Јуни 2024, 06:12:53 am »
Направи тест возења на 4-5 коли од иста класа или ја купи ко вреќа компири од пазар?

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #39 на: 15 Јуни 2024, 10:43:20 am »
Не се отвараа за моторов теми овде дека е за никаде, тужби гаранции итн ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #40 на: 15 Јуни 2024, 10:48:12 am »
Јас ја купив ко вреќа компири, да одам да се замарам по салони па да мислам и да не спијам со ноќи да праам споредби премногу мир ќе ме кошта. Моторот кај мене арен е до сега 14000км и многу битно не троши уље.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: Препорака за ново возило - КИА или Тојота
« Одговори #41 на: 15 Јуни 2024, 16:03:12 pm »
Не се отвараа за моторов теми овде дека е за никаде, тужби гаранции итн ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

За дизељо. 1.6 турбо бенцин е ок.