Автор Тема: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje  (Прочитано 3093 пати)

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
 • 69
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #45 на: 17 Мај 2024, 08:32:51 am »
А бе да не се разбереме погрешно.
ЈАС СУМ СЕКОГАШ КОГА ИМА РЕАЛЕН проблем, овластен сервис да го среди проблемот без никаква надохнада и да излезе во пресрет на корисникот, купувачот.
Зошто и кога греши, потрошувачот е секогаш во право.
Но за да го свати нештото кое што не му е јасно, тој што е овластен, треба да му образложи со аргументи. А не да се слушаат чаршиски муабети од типот, ја вака, ја ова, јас ке му го оставам у салон и ке барам ново, нека ти ги вратат парите итн итн. Тоа воопшто не е решение ниту пак тие што коментираат не се компетентни да даваат стручно мислење.
Ако нема аргументи, тогаш можеме да тврдиме дека сака да направи мајмунлак.
Сите ние сме потрошувачи и сакаме да бидеме пред се задоволни од она за кое сме дале пари. Во случајов тоа се многу пари.

Се надевам дека @antoniokaramarkov во најскоро време ке го реши потенцијалниот проблем, или пак ке се најде некакво решение за да биде задоволен. И веројатно ќе пише како завршила сагата и нема да не остави во искушение.

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #46 на: 17 Мај 2024, 12:30:31 pm »
Не можеш да возиш свифт и да си задоволен.
Позз од задоволен кија возач:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2563
 • Слобода или смрт
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #47 на: 17 Мај 2024, 12:31:57 pm »
Задоволството се мери ако отидеш пак искешираш пари за истото возило. Дали би го направил тоа реално?

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #48 на: 17 Мај 2024, 12:33:22 pm »
Јас никогаш, секогаш ќе земам премиум со 30-50000км.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #49 на: 17 Мај 2024, 13:59:06 pm »
Јас никогаш, секогаш ќе земам премиум со 30-50000км.


Sent from my iPhone using Tapatalk

И со уште помал ТБ :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #50 на: 17 Мај 2024, 14:01:19 pm »
Само над 3.0, дизел, макан.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 950
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #51 на: 17 Мај 2024, 14:28:58 pm »
Кај нас Киа и Хјундаи држат поголема цена од премиум брендови, 2019/2020 коли се продаваат поскапо од кога се купени. Пробај и твојата, тури на пазар, па зимај Макан, и ја се спремам за еден. :D

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #52 на: 17 Мај 2024, 14:57:52 pm »
Кај нас Киа и Хјундаи држат поголема цена од премиум брендови, 2019/2020 коли се продаваат поскапо од кога се купени. Пробај и твојата, тури на пазар, па зимај Макан, и ја се спремам за еден. :D
Морам да возам кија барем уште 4год, потоа може макан, таман и некоја пара да соберам за подобра опрема.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
 • 69
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #53 на: 17 Мај 2024, 15:06:28 pm »
Немој Макан, види на Moose тест како помина. Заедно со Тојота Рав4 е најнебезбедното возило на тестот:

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 950
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #54 на: 17 Мај 2024, 15:44:41 pm »
Немој Макан, види на Moose тест како помина. Заедно со Тојота Рав4 е најнебезбедното возило на тестот:


Нема кај нас Moose, не го знам зборот на македонски, немам видено, нема да имаме маки. Убаво си кажува во тестот ако ти излета на пат Moose. :D

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
 • 69
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #55 на: 17 Мај 2024, 15:45:37 pm »
Kaj нас се вика магарешки тест. У право си ...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 950
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #56 на: 17 Мај 2024, 15:59:01 pm »
Kaj нас се вика магарешки тест. У право си ...

Sent from my SM-S918B using TapatalkВозев Кајен со 4.2 мотор и 400 коња нагоре до средно Водно и толку многу ми направи кеф, и да излеташ од патот и да се истумбаш, да не ти е криво. Замисли излеташ од патов со ова Сузики ново што крцка, цел живот трауми упМ. :D

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #57 на: 17 Мај 2024, 16:42:25 pm »
Се додека српската музичка елите не опее кија худаи сфифт и слично не е за купување тоа. Замисли одиш на состанок со риба и и викаш со сфифтот ќе поминам…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1074
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #58 на: 17 Мај 2024, 17:28:20 pm »
Со средна нога сопатало 20 цм и јаче сфифт не е проблем -

се под тоа е проблем и со маЦан да ја собереш 2023 год септември произведен .. :D

пак во сфифтот ке се врати вади добра градска потрошња и не тропка ;) + мануел мењач да шалта у маЦан тоа плежар нема

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
 • 69
Одг: Suzuki Swift 2022 so 0km - cudno tropanje
« Одговори #59 на: 10 Јуни 2024, 21:43:18 pm »
Некој апдејт на темава, има/нема?
Ептен се стиша се. Нема епилог, решение, или се е статус кво?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.