Автор Тема: Audi A5 Sportback 3.0 TDI  (Прочитано 5040 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #15 на: 10 Април 2024, 19:10:07 pm »
Veeeery nice 🤠

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3137
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #16 на: 10 Април 2024, 21:16:18 pm »
Abe zasto me kritikuvas 😂😂😂 sekogas za tebe ima mesto 😉

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7086
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #17 на: 10 Април 2024, 22:20:19 pm »
Abe zasto me kritikuvas 😂😂😂 sekogas za tebe ima mesto 😉

Таман работа за критика, знаеш и сам дека те препорачувам кај стигнам :). Eдноставно не сакав да се утрапувам преку ред а ми требаше итно хемиско, во стил на некој кој е од денес за утре слободен, а тука немав избор. Да не ставам слики тука, повраќано имаше до колена. Бидна што бидна.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2190
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #18 на: 11 Април 2024, 08:40:07 am »
Убаво, убаво, бојата на колата е топ, не би ја менувал. Колку пара таблици имаш  :)
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 951
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #19 на: 11 Април 2024, 09:04:34 am »
Топ возило, како што личи. Дај едно кругЧе да покажам по дома дека може ова фамилијарна да е, а не некои грдосии. :D

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3137
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #20 на: 11 Април 2024, 16:43:38 pm »
@BraneMKD posle veligden ke ti ja sitnam mojata na prva ke se zaljubat vo nea 😉😉

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #21 на: 12 Април 2024, 08:28:50 am »
Мора да се признае дека бојата е прекрасна, впрочем и самата кола 8)

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1813
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #22 на: 12 Април 2024, 09:12:16 am »
Прекрасно возило, со одлична опрема! Уште многу безгрижни километри🍺
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7086
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #23 на: 12 Април 2024, 14:35:39 pm »
Вратени денес стандардните бандажи, и намонтирани нови патичиња, Michelin Pilot Sport 5. Разликата во поглед на зимските 17-ки преголема, во секој поглед, од управливост, мекост при возење, вртење. Иако новите гуми се потполно иста димензија како старите 19-ки, мишелинкиве ми изгледаат потесни. Можеби ме лаже диоптерот  ;D

Да не иде постот сув, неколку слики во прилог.

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3664
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #24 на: 12 Април 2024, 14:37:47 pm »
Со здравје да се тркалаат. Одлична гума во сите погледи а највеќе во трајноста, до сега гума што најмалце ми се трошела е оваа.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #25 на: 12 Април 2024, 15:11:59 pm »
Одлична кола, одлична гума! Со мерак да ја возиш Томи!

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4097
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #26 на: 12 Април 2024, 17:20:31 pm »
Одма друго е со големиве тркала, те таман и се, супер изгледа, да и се изнавозиш :)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #27 на: 13 Април 2024, 00:29:25 am »
Околу колата нема што да додадам освен да е С5 или РС5.Топ возило.
А5 е во потесен круг за наредно возило,посебно заради купе-лимузина(најверојатно следно возило ќе заобиколам караван,но не мора да значи)и немањето на рамки околу стаклата на вратите.
Квалитет на ентериер кај Ауди нема промашај,иако според мене Ауди после 2017г,поточно во новите модели,споресено со старите ентериери има квалитет,ама дизајнот е....
Али па споредено со конкиренцијата,пак е чекор понапред,ако не и два.

Околу бандашите,17те со се гуми фрли ги(иако и јас за зимски гуми не обрнувам многу внимание),ама со 19те е друга приказна,НО исто како кај Артеон и кај Ауди А5.
Имаш 19ка бандаш кој е "внатре" од венец за 3 сантими и доаѓа како да го возиш на 195/65/Р15.
Тој момент многу ме нервира. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2933
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #28 на: 13 Април 2024, 07:53:37 am »
Со здравје да се вози.

Дали овој мотор има проблем со притисок на масло или друг код е овој мотор?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7086
Одг: Audi A5 Sportback 3.0 TDI
« Одговори #29 на: 13 Април 2024, 10:54:09 am »
Со здравје да се вози.
Дали овој мотор има проблем со притисок на масло или друг код е овој мотор?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Колата е 2 години кај мене, поминав 20.000км, досега, само редовни сервиси имам правено, да чукнам во дрво. Од проблеми, ако така можеш да ги кажеш е што ако удриш поголема дупка, знае да го вклучи сензорот за промена на плочки на кочници, и зимава на ниски температури, по возење на кратка релација, да кажеме 2 километри, и повторно стартување на колата, да има нерамна работа на обртометарот, за краток период, да речеме 10-15 секунди. Штом тргнеш, се се враќа во нормала.