Автор Тема: Се купува мал градски автомобил, предност Фиат Пунто мк2 (услужен оглас)  (Прочитано 3259 пати)

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1878
 • If you can dream it, you can do it.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Астрата троши ко луда низ град. 10 најмалку.
Разгледај ја корсава од другар е.
1.2 бензин на ланче купена од прв газда, 4 нови гуми, клима, серво, ербези 4.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4989
Отвори ја корсата кај капачката од резервоарот притисни со клучот малце во бојата и пиши  овде после во шо состојба е :D
90% се со салам коризија таму.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
И кај мене на астрата исто, сите се такви.

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10123
Дајте бре луѓе, 25 години стари коли, фатило корозија..., да е само тоа во прашање...

Сега кога ќе се навратам во времето кога почнав да возам, никој не ги есапеше 25 годишните коли, најбедниот во тогашно време купуваше кола не постара од 15 години. Ова говори на какво дереџе спаднавме како општеството, и тоа не само во финансиска смисла.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5660
Ние на времето имавме Форд Сиера 1990г седан 1.8тд,во 2010 ја продадовме за 600€,значи 20 години старост.
Оди сега најди 2004 фокус/мондео за 600€ 😁

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14028
 • Пудингот на шоферството
2010 БМВ 520 било околу 40-50К,сега ближи 100К. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5422
Дајте бре луѓе, 25 години стари коли, фатило корозија..., да е само тоа во прашање...

Сега кога ќе се навратам во времето кога почнав да возам, никој не ги есапеше 25 годишните коли, најбедниот во тогашно време купуваше кола не постара од 15 години. Ова говори на какво дереџе спаднавме како општеството, и тоа не само во финансиска смисла.
ti koga si pocnal da vozis 25 godini stara kola bila samo parna mashina nekoja i kocii so konji :)

Отсутен nikola98

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 121
 • The best or nothing.

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10123
Дајте бре луѓе, 25 години стари коли, фатило корозија..., да е само тоа во прашање...

Сега кога ќе се навратам во времето кога почнав да возам, никој не ги есапеше 25 годишните коли, најбедниот во тогашно време купуваше кола не постара од 15 години. Ова говори на какво дереџе спаднавме како општеството, и тоа не само во финансиска смисла.
ti koga si pocnal da vozis 25 godini stara kola bila samo parna mashina nekoja i kocii so konji :)
Најстари коли по улиците беа мерцедесите на таксистите и по некој тристач :)

Кога сме кај тристачите, на паркингот позади црвен крст стоеше еден, се гледаше дека повремено се вози. Од пред некој месец го снема. Каква мека вожња имаа, ко лаѓи :)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Старите мои (дедо) имале тристач. Кога дедо ми преминал од тристач на ауди 80 б2 со серво, разликата била огромна, татко ми веднаш зел часови за полагање. ;D
Единствен бил во Прилеп со такво ауди.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2128
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5422
Кога сме кај стандардот:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19433749&display=Fiat%20Punto

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19436494&display=Hyundai%20Getz


epa taman de carini davacki ete gi 2000€. Plus ebati standardot opnal navlaki za 10 eura od onie struja sto tepa.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5660
Овие да ги увезеш ќе мине 2000€...
Каде е транспорт околу 400€.
Проблемот е кај вујкосеверна.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Присутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Какво бензинче за само месечно 74 евра може новичко да се вози бс95 мирна глава миршиљаво внатре удобно,мекано  / али на човек можеш да му земеш не и да му дадеш... тоа е.