Автор Тема: CARclub Тест: BMW 520d M Sport  (Прочитано 1499 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6363
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #15 на: 22 Март 2024, 13:41:53 pm »
Ќе легне дизајнот со тек на времето.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4083
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #16 на: 22 Март 2024, 13:50:57 pm »
Како многу коли што се возат денес. Ама ќе се вози 2045-2050та здрави живи.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54736
 • Махер
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #17 на: 22 Март 2024, 14:02:58 pm »
Во поглед на дизајнот, според мене ова е едно од најубавите БМВ возила во денешната гама на БМВ. Дали е оваа реченица пофалба или кудење - тоа останува секој да си го протолкува како сака.

Кога ќе одите во салон или ја видите колава, јас пред се би сакал да обрнете доста внимание на рачките на предните врати како и на изборот на материјал и квалитетот на изработка на пластиката околу прекинувачите за прозорци. Имено го потенцирам тоа како парче кое постојано би го допирале, а особено и гледале. Да беше некаде под фиоката каде не се гледа немаше да има проблем да е такво.


Од друга страна возилото е баш она што е потребно за минување на голем број на километри. Моторот е таман, и менувачот исто.

Гепекот е чудно стеснет и собира многу малку кабасти работи. Всушност концентриран е меѓу трекалата, а некако од страните е подигнат. Многу чудно. За среќа зеро го доловил ова на оваа слика:

Затоа е многу важно да не се потпаѓа на „бројки“ туку да се види реално каква е ситуацијата.

Во секој случај, мислам дека е одличен избор на возило ако може да се најде на акција две за 92000 евра.
« Последно менување: 22 Март 2024, 14:17:00 pm Deni »

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 489
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #18 на: 22 Март 2024, 15:21:17 pm »
Не е инфлација ова, ова е алчност невидена. Скоро 95К за ова возило е лудило. Правев конфигурација на bmw.de според моделот на тестот, ми искочи 68600 еур.

Не е алчност, во Германија плаќаат само ДДВ на возила. Ние имаме дополнително ДМВ кој што зависи од нето цената на возилото и за над 40 илјади евра нето е веќе ненормално висок и плус ДДВ се пресметува на (нето цена + ДМВ). Додај уште некоја маржа врз тоа и ете ти ја од 70к во Германија на 90к кај нас.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1978
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #19 на: 22 Март 2024, 15:32:13 pm »
71k е основна верзија. Ова од тестот има 25к дополнителна опрема.
Колку една октавија....

Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #20 на: 22 Март 2024, 15:38:52 pm »
Убава лимузина секси е се супер, е сега цена дал ние немаме пари или бемвето е скапо не знам од тоа што тука прочитав 100к? за серија 5,па побогу човече ако тоа вреди 100к new тогаш овој тенк колку треба да е v8 два дена по бгд нешто работно човек го има купено овој тенк од делта моторос  модел 2019 со рамна табла внатре само го прашав над 100к или испод 100к ми рече испод  толку, ова за 3 години серија 5  ке вреди некаде 45  со 164 илјади доктор што го возел во сандхаузен.Неможев да одолеам на тенковите ако не соодветен пост за тука бришете или премстете
види лепота каков звук удобност класа немам зборови ке га стаВу жену на орфани па или ке биде г класа или без жена hhahah

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3465
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #21 на: 22 Март 2024, 15:41:01 pm »
Убава лимузина секси е се супер, е сега цена дал ние немаме пари или бемвето е скапо не знам од тоа што тука прочитав 100к? за серија 5,па побогу човече ако тоа вреди 100к new тогаш овој тенк колку треба да е v8 два дена по бгд нешто работно човек го има купено овој тенк од делта моторос  модел 2019 со рамна табла внатре само го прашав над 100к или испод 100к ми рече испод  толку, ова за 3 години серија 5  ке вреди некаде 45  со 164 илјади доктор што го возел во сандхаузен.Неможев да одолеам на тенковите ако не соодветен пост за тука бришете или премстете
види лепота каков звук удобност класа немам зборови ке га стаВу жену на орфани па или ке биде г класа или без жена hhahah
Вакво има другар и се кае што го купи, само звукот вреди врата кога затвараш како во југо

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54736
 • Махер
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #22 на: 22 Март 2024, 16:23:09 pm »
Убава лимузина секси е се супер, е сега цена дал ние немаме пари или бемвето е скапо не знам од тоа што тука прочитав 100к? за серија 5,па побогу човече ако тоа вреди 100к new тогаш овој тенк колку треба да е v8 два дена по бгд нешто работно човек го има купено овој тенк од делта моторос  модел 2019 со рамна табла внатре само го прашав над 100к или испод 100к ми рече испод  толку, ова за 3 години серија 5  ке вреди некаде 45  со 164 илјади доктор што го возел во сандхаузен.Неможев да одолеам на тенковите ако не соодветен пост за тука бришете или премстете
види лепота каков звук удобност класа немам зборови ке га стаВу жену на орфани па или ке биде г класа или без жена hhahah
Како и да вртиш М5 пари се 100.000 а не 520д.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14028
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #23 на: 22 Март 2024, 19:08:48 pm »
Сега М5 со фул опрема колку ќе биди,миЉарда и двестЕ миЉони?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 489
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #24 на: 22 Март 2024, 19:20:03 pm »
Сега М5 со фул опрема колку ќе биди,миЉарда и двестЕ миЉони?

Претходната беше околу 160ина ако не се лажам? Не би ме чудело да е 200к новата. Особено пошто иде со хибрид мотор, повеќе технологија. Ако може М3ка да почнува од 130 и кусур...

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13575
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #25 на: 22 Март 2024, 23:10:37 pm »
100 000 беше E60 M5 :) Ее времиња 😄

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14028
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #26 на: 22 Март 2024, 23:33:48 pm »
Разни јутубери,онлифансерки и тиктокери со лесни пари ја дупат целата работа,ни инфлација ни ништо. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1444
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #27 на: 22 Март 2024, 23:43:21 pm »
...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3538
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54736
 • Махер
Одг: CARclub Тест: BMW 520d M Sport
« Одговори #29 на: 04 Април 2024, 08:12:57 am »
Понуди им 16000, па да се најдете на средина.