Автор Тема: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport  (Прочитано 1076 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #1 на: 18 Март 2024, 19:57:19 pm »
Mnogu interesno kolice, prodolzija so odlicen dizajn. Da bev single moze ke si go kupev

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 947
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #2 на: 19 Март 2024, 09:34:04 am »
Da bev single moze ke si go kupev

Купи ја колата и кажи по дома колку пари си дал за оваа лименка и ете ти сингЛе :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #3 на: 19 Март 2024, 10:00:08 am »
Ова е солидна градска кола навистина. Ми се допаѓа и бојата, и мотор и менувач и се е погодено за во град. Сигурен сум дека звучната изолација е во минус, ако грешам нека ме поправи некој. А тоа ја ограничува колата да мора да се користи строго во град. Нажалост кај Тојота тоа е многу изразено, во сите освен Камри. Во тестот Зеро ја згрешил изгледа цената зошто пишал 51.190 Евра. Ова треба да се провери зошто мислам дека треба да пишува 21.190евра. Се случува, луѓе сме, грешиме. Ако најдам уште некоја грешка во текстот ќе допишам.

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1072
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #4 на: 19 Март 2024, 10:21:25 am »
Aко ова е 50 сома ја не знам баварац х4 колку треба да оди, 22990 е мах за ова чудо

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #5 на: 19 Март 2024, 10:30:12 am »
Основен X4 е 66.500 и само оди нагоре.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #6 на: 19 Март 2024, 11:26:40 am »
После Шкода и Киа ќе газат. Баш вчера видов реклама за Спортејџ 26900е, а пред тоа беше 27900е, значи можат и надолу да одат цените.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 847
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #7 на: 19 Март 2024, 11:30:07 am »
Значи 152 hp мотор, 102 hp електромотор на предни тркала, и 43 hp електромотор на задните тркала, испорачува тотална снага од 197hp? Со колкава батерија доаѓа?

Би било интересно да се види потрошувачката на отворен пат во опсег 120-140. Имаш некој податок?

Инаку, имаш мислам дека една грешка. Во текстот стои „Багажникот е со капацитет од 364 литри, односно 388 литри кај верзијата со погон на предните тркала.“, а најдолу ти е пишано 424 литри.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #8 на: 19 Март 2024, 11:39:17 am »
Преубаво.

34К основна опрема. Претходната беше 22К :) али да не се навраќаме на темата.

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2047
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #9 на: 19 Март 2024, 12:22:41 pm »
Само мене ми личи поубав стариот модел? Или па ги имам навикнато.
Ова и за тојота ми е тумач, предни светла ко од меган ама наопаку.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5123
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #10 на: 19 Март 2024, 13:19:45 pm »
Ни едната ни другата, греој возила, само од помодарство се зема ова, ништо нема практично. Има другарче, претходниот модел, назад клаустрофобија, тесно, ништо не гледаш од стубовите, хибрит,имаш некој километар за трц врц низ град,одиш на отворено смрт забрзување, тоа це ве те то  само се дери уууууууууу со секое стискање на гаста, а ништо не се дешава реално, потрошња , се знај, греој, како шо и се очекува  од атмосверец со 1.8 мотор, упариран со уште поглуп мењач. Багажник никаков и непрактичен.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #11 на: 19 Март 2024, 14:05:31 pm »
Da bev single moze ke si go kupev

Купи ја колата и кажи по дома колку пари си дал за оваа лименка и ете ти сингЛе :D


A decata u gepek li da gi vozam 🤣🤣🤣

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2047
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #12 на: 19 Март 2024, 14:34:04 pm »
Вакво за швалерката се купва, да можи лабаво да си паркира на тротоар.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33931
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #13 на: 19 Март 2024, 22:29:34 pm »
Не ми се верува дека не ја поправиле инструмент таблата. Тотална утка е и задниов дел а предницата па да не ја ни погледнеш. Со оглед на сево, се надевам дека GR верзијата има поквалитетна внатрешност и не парира на Лада Калина.

Отсутен Hardboy

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Одг: CARclub Тест: Toyota C-HR 2.0 Hybrid AWD-i GR Sport
« Одговори #14 на: 23 Април 2024, 16:48:40 pm »
Би го трампал Карокот за ова количе со 1.8 мотор само фаќа страв да не ми се присака дизел повторно а понудата на  нов дизел над 2.0 за пристојни пари скоро е непостоечка