Автор Тема: CARclub Возење: Peugeot E-3008  (Прочитано 1196 пати)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #15 на: 14 Март 2024, 20:36:39 pm »
Normalno deka ke tera na ovoj neso mu se sluci, tecese ulje dosta. Cel motor mu zamenija

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #16 на: 15 Март 2024, 20:32:14 pm »
Na eden poznanik vo opel ona maloto suvce 1.2 turbo ni 30000 ne izdrza

Поздрави го следен пат кога ќе го видиш

Отсутен AND_031

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 390
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #17 на: 17 Март 2024, 19:43:33 pm »
Што е со бандаживе, секое тркало е во различна позиција.
Тоа е фората за електричниот модел, да биде футуристички. Хибридот има нормални бандажи

Neznam zoshtonsite se npregaat da bidat premium. Ako sakashe narod premium nemashe dacia sandero da vodi vo prodazba

Мислам дека што и да прават, добро знаат што прават


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #18 на: 17 Март 2024, 19:44:24 pm »
Сега за сега, Steallantis одлично тера.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #19 на: 17 Март 2024, 20:22:38 pm »
Глупите од ГМ стварно не знаеја што правеа.

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 236
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #20 на: 18 Март 2024, 07:12:47 am »


Во ова да влагам секој ден, па уште да платам за тоа...

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #21 на: 18 Март 2024, 12:25:46 pm »
Што е со бандаживе, секое тркало е во различна позиција.
Тоа е фората за електричниот модел, да биде футуристички. Хибридот има нормални бандажи

Neznam zoshtonsite se npregaat da bidat premium. Ako sakashe narod premium nemashe dacia sandero da vodi vo prodazba

Мислам дека што и да прават, добро знаат што прават
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Ne vikam deka neznaat. Ama nemora se da bide premium..

Отсутен AND_031

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 390
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #22 на: 18 Март 2024, 17:52:02 pm »
Ne vikam deka neznaat. Ama nemora se da bide premium..

Така се поставени работите во самиот концерн.

Citroen е оставен да нуди попристапни модели за оној кој не бара премиум, а DS од друга страна цели уште повеќе према луксуз. Нешто налик Skoda-VW-Audi во VW групацијата. И подобро е така зошто вака имаат различни целни групи и опфаќаат повеќе потенцијални купувачи, а профитот секако на крај се слева на исто место.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: CARclub Возење: Peugeot E-3008
« Одговори #23 на: 18 Март 2024, 19:47:05 pm »
Kas mislam deka se sosema po inovativni od iako sledat nekoj niven basic busines model od Skoda VW Seat Audi.

VW/Skoda/Seat se veke copy paste a ima golema razlika megju modelite na Citroen i Peugeot odnosno sekoj drzi do svoeto posebno Citroen. Realno za kvalitet ne komentiram iako se dalekunod loshi ama originalni se za site pari