Автор Тема: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude  (Прочитано 3415 пати)

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #45 на: 05 Март 2024, 12:40:01 pm »
@zeroSignal  за ова имаш инфо
https://www.jeep.mk/model/nov-jeep-avenger/
Пред некој недела дена бев во салон, се ми кажаа сем ова.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #46 на: 06 Март 2024, 14:25:31 pm »
Што точно? На странава има еден куп информации. :)

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #47 на: 07 Март 2024, 12:10:06 pm »
20.990?
10.000 помалу од тестираниот?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #48 на: 07 Март 2024, 18:15:09 pm »
Да, тоа е во супер-основно ниво на опрема. Тестираниот беше во повисоко ниво на опрема (без аутоматик, плус уште 10-тина ставки, само бојата е 1500 евра по каталог) и во моментот на објавување уште не беа достапни и немаа цени пониските нивоа на опрема. :/
 


Отсутен Kameleon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #49 на: 07 Март 2024, 22:24:03 pm »
Тоа е за основно ниво на опрема и немаат ништо на лагер, таа цена би била доколку го нарачаш сега и го чекаш најмалце до септември (вчера бев во салон). Во моментов ги имаат само тие две возила кои се според сајтот на лагер и цената е како што пишува на веб страна.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #50 на: 08 Март 2024, 08:31:15 am »
Тоа е за основно ниво на опрема и немаат ништо на лагер, таа цена би била доколку го нарачаш сега и го чекаш најмалце до септември (вчера бев во салон). Во моментов ги имаат само тие две возила кои се според сајтот на лагер и цената е како што пишува на веб страна.
Дали праша колку чини најосновното ниво со аутоматик и црвена (неметалик боја)?

Отсутен Kameleon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #51 на: 08 Март 2024, 10:51:06 am »
Тоа е за основно ниво на опрема и немаат ништо на лагер, таа цена би била доколку го нарачаш сега и го чекаш најмалце до септември (вчера бев во салон). Во моментов ги имаат само тие две возила кои се според сајтот на лагер и цената е како што пишува на веб страна.
Дали праша колку чини најосновното ниво со аутоматик и црвена (неметалик боја)?
Аутоматик ќе почнуваат со хибридите, кај нас веројатно од јуни-јули ќе бидат од 32000 евра па нагоре а од бојата бевме многу далеку не ја ни спомнавме.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #52 на: 08 Март 2024, 11:10:48 am »
После екој нареден поглед, се поинтересно ми станува возилово. Го меркам ко за службено.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #53 на: 08 Март 2024, 11:38:35 am »
Тоа е за основно ниво на опрема и немаат ништо на лагер, таа цена би била доколку го нарачаш сега и го чекаш најмалце до септември (вчера бев во салон). Во моментов ги имаат само тие две возила кои се според сајтот на лагер и цената е како што пишува на веб страна.
Дали праша колку чини најосновното ниво со аутоматик и црвена (неметалик боја)?
Аутоматик ќе почнуваат со хибридите, кај нас веројатно од јуни-јули ќе бидат од 32000 евра па нагоре а од бојата бевме многу далеку не ја ни спомнавме.
Аха, така смислиле. Јас мислев за 21.300 дека ќе излезе аутоматикот.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Jeep Avenger 1.2 100 MT6 Altitude
« Одговори #54 на: 08 Март 2024, 12:15:27 pm »
Пежо 2008 со автоматик и 130кс се зема за 25к, изгледа подобро од ова а и е малку поголемо.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"