Автор Тема: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...  (Прочитано 8108 пати)

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1481
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #270 на: 23 Февруари 2024, 11:33:30 am »
https://hey.car/gebrauchtwagen?category=limousine&make=bmw&model=520&cid=18500265975&adid=682076656015&agid=161631540208&kw=&mt=&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlLiZ2JzBhAMVf6WDBx3OOgrFEAAYASAAEgL95_D_BwE

Докторе повелете навикнати сте на бела боја па нема потреба од промена , for your review докторска понуда  ;)
https://hey.car/vehicle/98306a70-ba3f-46c9-b961-00f8a8608521?dealerId=f41a322e-beb5-4ca5-8c46-8ac6a2248198
Се супер, ама 46к пред било какви давачки е даааа.... ааааалеку од буџет :)

Можеби кога ќе остаре уште 3 години :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #271 на: 23 Февруари 2024, 11:38:06 am »
Октавија вРС џиџит нова 40к :D

А4 ново С-Лајн ми излезе реклама 49900е.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1481
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #272 на: 23 Февруари 2024, 14:50:31 pm »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.
Не мојш бе чоек само така да гледаш на работите  :D
И така се роди Теоријата на релативноста

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #273 на: 23 Февруари 2024, 15:17:54 pm »
@Ordevski еве една почетна точка..........

https://www.autoscout24.de/lst/bmw/5er-(alle)/ft_diesel?atype=C&cy=D&damaged_listing=exclude&desc=0&fregfrom=2021&kmto=80000&ocs_listing=include&powertype=kw&sealor=127&search_id=ba117k6dei&sort=price&source=detailsearch&ustate=N%2CU
I found this offer on AutoScout24.

https://www.autoscout24.com/offers/bmw-520-da-limo-sport-line-live-adled-acc-headup-360-diesel-white-3d21eb08-7084-461a-a614-1c6f3c0aee6e?utm_source=android-share

Mileage: 58,800 km
First registration: 10/2019
Final price: € 34,440.-

Е сега, дали на оваа цена се минусира 19% ват?

Sent from my SM-S908E using Tapatalkобично кога има ознака 1 значи дека 19% Mehrwertsteuer (MWSt) enthalten илити ДДВ вклучено.
ама најдобро да се провери со нив.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #274 на: 23 Февруари 2024, 15:49:17 pm »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.

Ај да те видам: Да имаш пари за нова Шкода на кредит и и стар Јагуар на кредит, шо ќе земиш?

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #275 на: 23 Февруари 2024, 16:19:27 pm »
Рено ќе земи.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 558
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #276 на: 23 Февруари 2024, 16:25:58 pm »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.

Ај да те видам: Да имаш пари за нова Шкода на кредит и и стар Јагуар на кредит, шо ќе земиш?

Ја зедов старо БМВ, (делумно) на кредит, и пак би ја направил истата одлука. :)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2612
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #277 на: 23 Февруари 2024, 16:48:49 pm »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.
I po 100 godini Jaguar ke bide Jaguar a Skoda ke si ostane samo bezlicno auto - i taka se dodeka ne se osamostalat kako brend ili dobijat nekoja sloboda vo dizajnot na kolite.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2612
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #278 на: 23 Февруари 2024, 16:50:35 pm »
upickumater dobro auto.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #279 на: 23 Февруари 2024, 20:36:23 pm »
Nobody:
Literally no one:Carclub Experts:
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?
 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #280 на: 23 Февруари 2024, 21:34:40 pm »
Ѓерманиа екс перс...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6576
 • French diamond
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #281 на: 23 Февруари 2024, 21:48:22 pm »
 Добро де нова Алва или Јагуар ? Пак Јагуарот ќе победи  ;D

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3658
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #282 на: 23 Февруари 2024, 22:13:32 pm »
Јас би препорачал да обавезно да се бара во некоја Sport или M Sport изведба, највеќе заради седиштата. Обавезно да се избегнат Serviertablett седиштата и да се бараат спортските, со милион различни подесувања. Разликата во ентериерот е огромна.
И јас бев/сум за таква изведба поради дизајнот, се надевам ќе се најде и со адаптивни лед светла и профешнл навигација. Друго веројатно стандард би доаѓало ако овие работи се чекирани.

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4864873

Оваа во Струмица не е лоша, нема адаптивни, ама и цената е весела :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


За едно евро да одам уште денес да го зеам.

Али шала на страна, убаво делува и малку треба за стварно да заличи. Ѕирни го!
45 со мал простор на лице место... Маааалку над планираното :)

Sent from my SM-S908E using TapatalkГо знам ова БМВ, прв газда е дечкото и доста зачувано е. Сега зема скроз нова 520хд и 740д па оваа е вишок.  За цената, да, под 44 тешко.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA