Автор Тема: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)  (Прочитано 16831 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5486
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #90 на: 03 Март 2021, 21:01:17 pm »
Pred nekoj den na semafor stoese do mene Mazda edna BT tablici ali brate koja odvratna kafejava boja imase toa cudo edno. Neznam gazdata eden mlad decko ja vozese kako samo se drznal za takva nijansa na boja otrov.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #91 на: 03 Март 2021, 22:50:30 pm »
Зависи од возраста, еве јас на пример би ги слушал помладите.
Тие подобро ќе знаат од мене што "пали" кај денешните моми. :)
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #92 на: 04 Март 2021, 08:19:08 am »
Тврдо и долго, како и секогаш. Тоа пали :D

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8174
 • Малерозен дрводарец
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #93 на: 04 Март 2021, 08:59:18 am »
Значи Волво Караван.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #94 на: 04 Март 2021, 12:26:30 pm »
Многу интересна тема. Мене ептен ми менува изглед боја на кола.

Прес бојата на новиот Е-Трон Taktikgrün Metallic ми е многу убава.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

И distriktgrün на Ауди е преубава.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Баш напротив, мене па овие бои ептен ми ги уружнуваат Аудињава. Како посипани со кал/пролив изгледаат. На тестот од Carwow никој не се ни заврте по колава од што е гадна во оваа боја.

Далеку подобро му прилега сивата боја:
Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1072
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1072
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #97 на: 11 Февруари 2024, 14:15:57 pm »
Тврдо и долго, како и секогаш. Тоа пали :D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1072
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #98 на: 11 Февруари 2024, 14:16:48 pm »
Значи Волво Караван.
лубеничар