Автор Тема: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline  (Прочитано 1299 пати)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17309
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #15 на: 08 Февруари 2024, 17:41:37 pm »
Ние ќе касниме се додека има вака лимитирана понуда на полначи за брзо полнење.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #16 на: 08 Февруари 2024, 18:12:07 pm »
Не сте ја виделе во живо, затоа така мислите :)
У право си, изгледа е фатаморгана

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #17 на: 08 Февруари 2024, 18:36:25 pm »
Ние ќе касниме се додека има вака лимитирана понуда на полначи за брзо полнење.

So strujava bolje da kasnime zasekogash, realno lugevo od EU voopshto ne se srekni so se ponapred so strujata.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1288
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #18 на: 08 Февруари 2024, 18:45:29 pm »
Струјата е добра, батериите не чинат :)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #19 на: 08 Февруари 2024, 18:47:55 pm »
Kako i da e, mnogu golema zabluda e ekologijata so elektricni i deka do 2035 ke moze da se funkcionira samo so E vozila, namesto da se dade prostor i na hibridi i drugi tehnologii

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #20 на: 08 Февруари 2024, 19:09:15 pm »
Ние ќе касниме се додека има вака лимитирана понуда на полначи за брзо полнење.
Да, да, до полначи дека нема е проблемот. Мхм.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #21 на: 08 Февруари 2024, 20:10:40 pm »
100000+ продадени Енијаци до сеа, дали ќе се продавала...

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #22 на: 08 Февруари 2024, 21:24:55 pm »
2023 50k prodale. Mercedes prodal 70k C classa
Sepak preovladuva narod so razum

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #23 на: 08 Февруари 2024, 23:24:27 pm »
2023 50k prodale. Mercedes prodal 70k C classa
Sepak preovladuva narod so razum

2020   186
2021   48,283
2022   49,762


2023 80000+


Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #24 на: 09 Февруари 2024, 15:52:31 pm »
Славија добро се држи :D

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1288
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #25 на: 09 Февруари 2024, 17:13:55 pm »
Ние ќе касниме се додека има вака лимитирана понуда на полначи за брзо полнење.
Да, да, до полначи дека нема е проблемот. Мхм.

Башка ние у МК имаме друг проблем. “Неконвенционалните“ собирачи на отпад пепел ќе ги направат каблите за полнење

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: Škoda Enyaq Coupé 85 Sportline
« Одговори #26 на: 09 Февруари 2024, 21:25:34 pm »
Ќе им влезат со пили на каблите 😅😅