Автор Тема: CARclub Тест: Chery FX Noble Color  (Прочитано 6517 пати)

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #60 на: 16 Јануари 2024, 13:29:18 pm »
Kој човек при здрав разум би купил нов Кинез за 30к, па за настаро ич да не правиме муабет, ќе можеш само во наследство да ја оставиш колата :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #61 на: 16 Јануари 2024, 14:53:57 pm »
Па ќе купиш кога еквивалентна европска ќе биде 50к. А многу брзо ќе дојде времето кога и ти ќе гледаш да купиш.
* Сите ќе гледаме
« Последно менување: 16 Јануари 2024, 15:31:04 pm miksi »

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #62 на: 16 Јануари 2024, 15:33:55 pm »
Не секој купува нова кола за утредента да ја продава, особено не ако не се соочува со технички проблеми па гледа да се отараси.
А како тргнала работава со возниот парк што го гледам низ градов последнава година, се појавија прилично коли од наследство.
Како за илустрација, голф2, Даеву Нексија/Есперо и слични раритети.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #63 на: 16 Јануари 2024, 15:37:26 pm »
https://www.greatwall.com.mk/haval-dargo-2/

Мене ова интересно ми изгледа од надвор и од внатре. Не навлагам дали е добро или не. А дека е скапо као за кола што треба да преџвакаш нешто, да...

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #64 на: 16 Јануари 2024, 15:38:37 pm »
Не секој купува нова кола за утредента да ја продава, особено не ако не се соочува со технички проблеми па гледа да се отараси.
А како тргнала работава со возниот парк што го гледам низ градов последнава година, се појавија прилично коли од наследство.
Како за илустрација, голф2, Даеву Нексија/Есперо и слични раритети.

А како што гледам секоја втора кола треба на преса да иде... Се надевам ќе се измисли некој ваков закон да се заштитиме сите. Првенствено од загадување...

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #65 на: 16 Јануари 2024, 15:55:47 pm »
Ајде ќе видиме, пазарот сам ќе кажи :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #66 на: 16 Јануари 2024, 19:02:53 pm »
Не секој купува нова кола за утредента да ја продава, особено не ако не се соочува со технички проблеми па гледа да се отараси.
А како тргнала работава со возниот парк што го гледам низ градов последнава година, се појавија прилично коли од наследство.
Како за илустрација, голф2, Даеву Нексија/Есперо и слични раритети.

А како што гледам секоја втора кола треба на преса да иде... Се надевам ќе се измисли некој ваков закон да се заштитиме сите. Првенствено од загадување...
Да не се разбереме погрешно, тие примероци од 90ти што зачестија по улиците се прилично зачувани, а колку што приметив ги возеа млади луѓе.
Во превод, внуците наследиле Голф2, Даеву Есперо, Тојота Карина...

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #67 на: 16 Јануари 2024, 19:13:44 pm »
Kој човек при здрав разум би купил нов Кинез за 30к, па за настаро ич да не правиме муабет, ќе можеш само во наследство да ја оставиш колата :D

Вака и во 90-тите. Абе не де глупирај со хјундаи или даеву, купи си југо или 101, познато им е на сите луѓе, за после 5 години, сите да купуваат корејци.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1544
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #68 на: 17 Јануари 2024, 13:38:35 pm »
Не секој купува нова кола за утредента да ја продава, особено не ако не се соочува со технички проблеми па гледа да се отараси.
А како тргнала работава со возниот парк што го гледам низ градов последнава година, се појавија прилично коли од наследство.
Како за илустрација, голф2, Даеву Нексија/Есперо и слични раритети.

А како што гледам секоја втора кола треба на преса да иде... Се надевам ќе се измисли некој ваков закон да се заштитиме сите. Првенствено од загадување...
Да не се разбереме погрешно, тие примероци од 90ти што зачестија по улиците се прилично зачувани, а колку што приметив ги возеа млади луѓе.
Во превод, внуците наследиле Голф2, Даеву Есперо, Тојота Карина...
Тоа пошо короната го освежи ПИОМ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #69 на: 17 Јануари 2024, 14:53:02 pm »
Kој човек при здрав разум би купил нов Кинез за 30к, па за настаро ич да не правиме муабет, ќе можеш само во наследство да ја оставиш колата :D

Вака и во 90-тите. Абе не де глупирај со хјундаи или даеву, купи си југо или 101, познато им е на сите луѓе, за после 5 години, сите да купуваат корејци.

Даеву не ни постои повеќе. 😀
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2570
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #70 на: 17 Јануари 2024, 14:57:08 pm »
Kој човек при здрав разум би купил нов Кинез за 30к, па за настаро ич да не правиме муабет, ќе можеш само во наследство да ја оставиш колата :D

Вака и во 90-тите. Абе не де глупирај со хјундаи или даеву, купи си југо или 101, познато им е на сите луѓе, за после 5 години, сите да купуваат корејци.

Даеву не ни постои повеќе. 😀

И сааб не постои. Па во 90ти ако си имал сааб добро си стоел у животот.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #71 на: 17 Јануари 2024, 19:46:30 pm »
Имав 2(две) Chery пред 10 год. Разчични модели.
3-то сигурно нема да има


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1095
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #72 на: 14 Февруари 2024, 09:24:44 am »
Имав 2(две) Chery пред 10 год. Разчични модели.
3-то сигурно нема да има

Уште се возат или се претопени некаде каде што знаеш само ти?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #73 на: 14 Февруари 2024, 15:06:10 pm »
Не знам дали се возат. Брзо ги сменивме…

Тогаш имаше неколку на оглас и низ Мк.  Одамна немам видено

:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1095
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #74 на: 14 Февруари 2024, 16:02:38 pm »
ова второ сузуки алто е?