Автор Тема: CARclub Тест: Chery FX Noble Color  (Прочитано 6053 пати)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #15 на: 22 Декември 2023, 14:51:36 pm »
So what?

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #16 на: 22 Декември 2023, 15:58:16 pm »
Зошто некој би го купил ова за иста сума како веќе докажани брендови, за кои има резервни делови на секаде, сервиси насекаде низ Европа итн.

Која би била вредноста на колава по 5 години, дали некој би се нафатил да ја купи како половна, мое мислење дека нема да ја продадеш без да изгубиш барем 60% од вредноста по 5 години.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #17 на: 22 Декември 2023, 16:02:13 pm »
Kao karoq e dokazan i nemash gajle ako go kupish. Ok taka neka bide

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #18 на: 22 Декември 2023, 16:19:34 pm »
Kao karoq e dokazan i nemash gajle ako go kupish. Ok taka neka bide

Ок.

Се надевам наредно ќе се подновиш со Чери, ДонгФенг, Греат Валл или нешто слично, па после сите ќе не просветлиш како се врвни возила.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14069
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #19 на: 22 Декември 2023, 17:42:19 pm »
Јас не би купил Чери,Шери како и да се вика,ама истотака не би купил ни Карок. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #20 на: 22 Декември 2023, 18:26:51 pm »
Јас не би купил Чери,Шери како и да се вика,ама истотака не би купил ни Карок. ;D
Па барем кажи што ново би земал за 33000 еур. Да е комплетно искажаното. Или барем што би препорачал за некој најблизок?

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8156
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #21 на: 22 Декември 2023, 18:30:08 pm »
Нешто интровертно.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #22 на: 22 Декември 2023, 20:03:12 pm »
Нешто интровертно.
Не се произведува веќе Нисан Примера.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8156
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #23 на: 22 Декември 2023, 22:58:36 pm »
Ла маќина перфекта

Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14069
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #24 на: 23 Декември 2023, 00:26:24 am »
Јас не би купил Чери,Шери како и да се вика,ама истотака не би купил ни Карок. ;D
Па барем кажи што ново би земал за 33000 еур. Да е комплетно искажаното. Или барем што би препорачал за некој најблизок?
За 33 000 не би зел ништо ново.Али бе зел 20г стар  W124 Е500 и ќе бидам пресреќен
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2552
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #25 на: 23 Декември 2023, 07:29:32 am »
Јас не би купил Чери,Шери како и да се вика,ама истотака не би купил ни Карок. ;D
Па барем кажи што ново би земал за 33000 еур. Да е комплетно искажаното. Или барем што би препорачал за некој најблизок?
За 33 000 не би зел ништо ново.Али бе зел 20г стар  W124 Е500 и ќе бидам пресреќен

Во една Софија веќе не можеш да го возиш во централното градско подрачје од 1 декември до 1 март. Во германија претпоставувам уште построги се правилата за стари возила. Како би бил среќен со возило со кое ти е ограничено движењето?

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #26 на: 23 Декември 2023, 09:04:15 am »
Za 33 licno sega bi odbral Corolla caravan Hybrid.
Kinezive nudat Suv dosta ako treba da biram megju Karoq i ova na test bi go probal ova. Ili ona Tiggi 8pro max mislam toa okolu 35 max e all inclusive.

Nitu toa e sovrsheno nitu skodata e neshto posebno za da sporeduvam. Letnata vo oblaci e skodata poveke

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4779
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #27 на: 23 Декември 2023, 12:07:30 pm »
Јас не би купил Чери,Шери како и да се вика,ама истотака не би купил ни Карок. ;D
Moze da gi prasame da ti dadat za test kolku zort ke izdrzi

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14069
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #28 на: 23 Декември 2023, 13:26:12 pm »
Тоа ќе биди најмеродавен тест. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
Одг: CARclub Тест: Chery FX Noble Color
« Одговори #29 на: 23 Декември 2023, 20:28:50 pm »
Јас не би купил Чери,Шери како и да се вика,ама истотака не би купил ни Карок. ;D
Па барем кажи што ново би земал за 33000 еур. Да е комплетно искажаното. Или барем што би препорачал за некој најблизок?
За 33 000 не би зел ништо ново.Али бе зел 20г стар  W124 Е500 и ќе бидам пресреќен

Во една Софија веќе не можеш да го возиш во централното градско подрачје од 1 декември до 1 март. Во германија претпоставувам уште построги се правилата за стари возила. Како би бил среќен со возило со кое ти е ограничено движењето?

Во Софија-Бугарија, царството на кршевите