Автор Тема: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8  (Прочитано 6739 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13662
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #60 на: 20 Февруари 2024, 07:40:54 am »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #61 на: 21 Февруари 2024, 21:28:16 pm »
Џееееееегггг...

Треба ваков беџ да си набавиБонус:

« Последно менување: 21 Февруари 2024, 23:07:07 pm osmica8 »

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 978
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #62 на: 22 Февруари 2024, 22:48:20 pm »
Завчера си ја земав колата стегната центрирана како нова.


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4493
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #63 на: 22 Февруари 2024, 22:49:55 pm »
Од аутодок генг преминуваме на Екто генг? ;D

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 978
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #64 на: 22 Февруари 2024, 22:51:19 pm »
Од аутодок генг преминуваме на Екто генг? ;D

Со 350км домет до најблиската генг.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4493
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #65 на: 22 Февруари 2024, 23:02:37 pm »
Тука негде сме, плин полн градска 350-400км  ;D

Едит: Еве ме  ;D
« Последно менување: 22 Февруари 2024, 23:46:24 pm nestor04 »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13662
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #66 на: 23 Февруари 2024, 01:28:11 am »
Завчера си ја земав колата стегната центрирана како нова.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Бре што колиште е... па па па ...

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #67 на: 24 Февруари 2024, 12:19:13 pm »
Значи која перверзија е дрвен волан човече од дете ми е желба. Симбол за луксузна кола.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #68 на: 24 Февруари 2024, 14:03:00 pm »
Значи која перверзија е дрвен волан човече од дете ми е желба. Симбол за луксузна кола.
Јас за Југото купив од автопазар, го фрлив, ти ебам дрвото :)
Потоа купив кожен спортски трокрак, после 2-3 години и него го фрлив, ти ебам неизбањатата црнчуга.
На крај си купив исто спортски трокрак ама гумен, раат на душа раце :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #69 на: 24 Февруари 2024, 14:14:19 pm »
Не забранија со закон веќе гумени волани?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #70 на: 24 Февруари 2024, 15:15:03 pm »
Не забранија со закон веќе гумени волани?
Гледаш има луѓе што бараат гумен. А и споредбава е на место, на Југото имал, не му се свиѓал, сега на Јагуаров ист бил...

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #71 на: 24 Февруари 2024, 18:52:21 pm »
Најака шема е бакелитен волан, нема смрт :)

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 978
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #72 на: 27 Февруари 2024, 14:01:12 pm »
Гумени само тркала може.


Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #73 на: 27 Февруари 2024, 15:07:30 pm »
Ќе се изненадиш колку добри перформанси има гумава. Во исто време ќе се изненадиш колку бука произведува, иако ќе бидеш спремен на тоа. :D Сепак Јагуар треба да има добра изолација и нема да ги слушаш толку.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 978
Одг: 2012 Jaguar XJ Supercharged V8
« Одговори #74 на: 27 Февруари 2024, 20:48:46 pm »
Ќе се изненадиш колку добри перформанси има гумава. Во исто време ќе се изненадиш колку бука произведува, иако ќе бидеш спремен на тоа. :D Сепак Јагуар треба да има добра изолација и нема да ги слушаш толку.

Моментално колата е напред на 6 години стари Goodyear Eagle F1 Asymmetric All-Season Runflat и позади 11 години стари Dunlop SP Sport Maxx GT. Очекувам многу да се подобри со новите гуми.