Автор Тема: Formula 1 - Season 2024  (Прочитано 8724 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54839
  • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2024
« Одговори #90 на: 10 Јуни 2024, 12:55:31 pm »
Макс ни крив ни должен си тепаше. Мекларен два бокса зезнаа, ферари уште славеа. Како и да е, предобра трка. Мислам дека Хамилтон ако се дадеше на крај можеше комотно второ место да им земе.  Хардовите идеално се разработеа на крајот.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6120
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Formula 1 - Season 2024
« Одговори #91 на: 11 Јуни 2024, 07:53:29 am »
Големи придонеси за интересни трки најмногу придонесува и Сарџент, штета Монако потфрле а овде немаше потреба да надохнадува, дождот беше доволен, ама ете...

Се надевам РедБул ќе ја изгубат конструкторската титула, оти Перез за стап не го бидува, полош втор возач не сум видел, Макс прв овој осумнаесетти.
Му даваат болид за шампион да стани, тој за поени се бори, брич невиден.  ;D