Автор Тема: Официјален сервис - Мерцедес  (Прочитано 204 пати)

Отсутен psx-9ne

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 17
Официјален сервис - Мерцедес
« на: Ноември 20, 2023, 12:36:54 pm »
Дали некој знае кој од чеспоменуваните мерцедес сервиси на форумов   (Злате, Влатко, Мане, Дизеl текник, итн) е регистриран у МБ германија како официјален?

Чисто да не се јавувам кај сите по ред, кои ги има низ Скопјево, ме интересира кој друг освен МакАутоСтар ќе ја ажурира соодветно електронската сервисна книшка што МБ германија ја води за возилото?

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4524
Одг: Официјален сервис - Мерцедес
« Одговори #1 на: Ноември 20, 2023, 18:02:41 pm »
Mislam nikoj

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk