Автор Тема: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS  (Прочитано 2417 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #45 на: Ноември 20, 2023, 07:26:37 am »


Ауу шо му напрај, враќање на форум во 90”+
Мож овде скопјани да ги лажиш оти продаде нивјето,мена таблица и сеа скопјанчанец си :D
Знајме од кај ти се парите, тутуно најскап е ова година на откуп :DОтсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8440
 • Пичлеме
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #46 на: Ноември 20, 2023, 08:00:49 am »
Ауу шо му напрај, враќање на форум во 90”+
Мож овде скопјани да ги лажиш оти продаде нивјето,мена таблица и сеа скопјанчанец си :D
Знајме од кај ти се парите, тутуно најскап е ова година на откуп :D

Не сум заминал од форумов, тука сум нон-стоп :)

Тутуно не ми е продаден сеуште, не е почнат уште откупо, ама и од ланскио убаа пара фатив ;D
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1266
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #47 на: Ноември 20, 2023, 12:03:21 pm »
Ауу шо му напрај, враќање на форум во 90”+
Мож овде скопјани да ги лажиш оти продаде нивјето,мена таблица и сеа скопјанчанец си :D
Знајме од кај ти се парите, тутуно најскап е ова година на откуп :D

Не сум заминал од форумов, тука сум нон-стоп :)

Тутуно не ми е продаден сеуште, не е почнат уште откупо, ама и од ланскио убаа пара фатив ;D
Сигурно не те наврнаа облаците од лајонесот како @МАРЈАН ? Се вели дека Киа дожд врнел од нив :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8440
 • Пичлеме
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #48 на: Ноември 20, 2023, 19:29:46 pm »
Ептен не разоткривте. Од таму ми се и мене...

Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17128
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #49 на: Ноември 20, 2023, 20:24:33 pm »
Ипкис, честитки за купувањето на Доријан, крстен по дедо му Дорчо. Да ве служи за разни активности и нови дестинации во хотелски сместувања, со брзина, комфор и товарени сосе када и машина за перење.

Лоши Патишта, каде и да е, сигурно е изнемоштен од интензивна мастурбација од толку голем број на Кии и Љунди на КАРклуб во задње време. И мене ми е мерак што млади ентузијасти се наоѓаат во точки од животот да си извадат ново возило од салон :)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6088
 • Бенве сие бенве
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #50 на: Ноември 20, 2023, 20:52:40 pm »
Make it rain!
Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8440
 • Пичлеме
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #51 на: Ноември 20, 2023, 23:23:49 pm »
Ипкис, честитки за купувањето на Доријан, крстен по дедо му Дорчо. Да ве служи за разни активности и нови дестинации во хотелски сместувања, со брзина, комфор и товарени сосе када и машина за перење.

Лоши Патишта, каде и да е, сигурно е изнемоштен од интензивна мастурбација од толку голем број на Кии и Љунди на КАРклуб во задње време. И мене ми е мерак што млади ентузијасти се наоѓаат во точки од животот да си извадат ново возило од салон :)

Фала ти, само убаво да се враќа :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #52 на: Ноември 21, 2023, 00:02:00 am »
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7455
 • Добра плата
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #53 на: Ноември 21, 2023, 01:45:33 am »


Ziltoid The Omniscient

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1984
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #54 на: Ноември 21, 2023, 09:01:22 am »
Со здравје да се вози, па што убава боја има, немам видено до сега по нашите патишта. Има голема разлика од Ceed GT до ова што го зема, практично од хеч во караван, пресудно беше која поопремена кола на лагер ја има? Како и да е, само убавини да видите и да уживате.
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 874
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #55 на: Ноември 21, 2023, 10:02:45 am »
Со здравје да се вози, многу добра боја!!!

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8440
 • Пичлеме
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #56 на: Ноември 21, 2023, 19:49:29 pm »
Има голема разлика од Ceed GT до ова што го зема, практично од хеч во караван, пресудно беше која поопремена кола на лагер ја има?

Кога појдов во Киа ги прашав што имаат на лагер од SW и GT Line. Од SW ја имаа оваа и уште една на царина, Lunar Silver боја и мислам дека беше со рачен мењач. Од GT Line имаа неколку на лагер, со автоматски мењач во црвена, црна и Dark Penta Metal и не ме бендисаа, а со рачен имаа плус во Lunar Silver за која се помислив.

Gt Line има нешто плус опрема, ама некако не ми легна пијано финишот во ентериерот и дигитална шалт табла (за некој тоа најверојатно е голем плус, изгледа помодерно и поскапо).

Околу бојата, по интернет додека гледав видеа, гледав со Lunar Silver, Yuka Steel Gray и Experience Green. Најмногу ми се допадна Yuka Steel Gray.
Во КИА едно од двете SW кои беа на лагер беше во таа боја, со автоматски мењач, без претерано пијано финиш пластики во ентериер и со аналогна шалт табла. Тоа е тоа :)
Volkswagen. Gas Auto.

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1772
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #57 на: Ноември 21, 2023, 20:00:11 pm »
Остај ти бојата, не кажа колку таминаџи собира :)

Барем една сигурно да имаш прописна зимница.

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1013
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #58 на: Ноември 21, 2023, 21:05:11 pm »
Создравје да се вози, за фамилијарен човек е топ возилце.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8440
 • Пичлеме
Одг: Kia Ceed SW 1.5 T-GDi 160 KS
« Одговори #59 на: Ноември 21, 2023, 22:42:46 pm »
Остај ти бојата, не кажа колку таминаџи собира :)

Барем една сигурно да имаш прописна зимница.

Не е сварена сеуште :)


Volkswagen. Gas Auto.