Автор Тема: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013  (Прочитано 1965 пати)

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1419
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #15 на: 02 Октомври 2023, 23:16:46 pm »
Остави ги фабричките решетки, овие некако… шо знам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17249
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #16 на: 02 Октомври 2023, 23:37:12 pm »
Честитки за Гољф и овде, добар даунгрејд од БМВ!

Има подобри кинески додатоци за Гољф, пример бетмен ретровизори, батали ова пластикава со трансфер-папир ;D

За шепи, се знае, плави како Goljf R! 😎

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6838
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #17 на: 03 Октомври 2023, 01:14:55 am »
Честитки за Гољф и овде, добар даунгрејд од БМВ!

Има подобри кинески додатоци за Гољф, пример бетмен ретровизори, батали ова пластикава со трансфер-папир ;D

За шепи, се знае, плави како Goljf R!
Само е прашањето кој се заебал у оваа ситуација. Дали новиот газда од БМВ на Голф или стариот од Глоф на БМВ..... али времето ќе каже.

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2054
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #18 на: 03 Октомври 2023, 08:42:52 am »
Со здравје да се вози, што е леп леп е
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54500
 • Махер
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #19 на: 03 Октомври 2023, 09:13:53 am »
Немој дистанцери, се нарушува динамиката и ќе е twitchy колата повеќе. Нешто кое не ти е потребно на наши патишта.

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 439
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #20 на: 03 Октомври 2023, 09:39:15 am »
Немој дистанцери, се нарушува динамиката и ќе е twitchy колата повеќе. Нешто кое не ти е потребно на наши патишта.

Само со нови бандажи за оваа работа. Дистанцери не + веројатноста да е квалитетен дистанцерот е скоро 0.

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2723
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #21 на: 03 Октомври 2023, 13:28:46 pm »
6 месеци имам притисок од дома да го вратиме голфот, ама сега кога веќе отвори тема, мислам дека ќе се објаснам дека нема назад веќе.

П.С. Кога ќе го мењаваш, ќе го откупам назад. Пре-нјубав е.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6435
 • French diamond
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #22 на: 03 Октомври 2023, 13:49:08 pm »
Ваков дизајн мислам дека никогаш повеќе нема да успее никој да произведи, со здравје да се вози.

 ::)

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3526
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #23 на: 03 Октомври 2023, 13:50:28 pm »
Со здравје да се вози  :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13312
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #24 на: 03 Октомври 2023, 15:12:42 pm »
Создравје да се вози! Колава е се по список како шо треба, со сите нишани.

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3115
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #25 на: 03 Октомври 2023, 16:54:44 pm »
So zdravje da se vozi go znam voziloto odlicno e

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 995
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #26 на: 03 Октомври 2023, 17:09:35 pm »
Создравје да се вози уба среќа да има, Кече имаш или допрва ќе си купиш со голфо ?  ::)

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5589
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #27 на: 03 Октомври 2023, 18:23:50 pm »
Сон на секој карклубер 🤣

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13312
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #28 на: 03 Октомври 2023, 20:39:25 pm »
Сон на секој карклубер 🤣

Sent from my Redmi Note 8 Pro using TapatalkИзвини. Шкода е сон на секој карклубер. Едно време Алфа беше 🤣🤣 Паѓаат критериуми... јбг

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 439
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #29 на: 03 Октомври 2023, 21:32:24 pm »
Сон на секој карклубер 🤣

Sent from my Redmi Note 8 Pro using TapatalkИзвини. Шкода е сон на секој карклубер. Едно време Алфа беше 🤣🤣 Паѓаат критериуми... јбг

Не паднаа, него Алфа ги кренаа. Нема веќе хечеви за пристапна цена, премиум бренд се сеа 😂