Автор Тема: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013  (Прочитано 2069 пати)

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7297
VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« на: 02 Октомври 2023, 14:52:01 pm »
Поздрав дечки, заборавив да отворам тема за мојот нов автомобил. ;D

Се работи за голф 7 2.0тди 150кс 2013, форумско ауто. Ја земав пред точно 6 месеци од нашиот драг и почитуван колега @Dodo .

Ја земав со ~110.000км, во моментов има ~126.000.  Претходниот сопственик согласно карклубовите начела ставил бандажи 17" OZ italia 150 (гуми 225/45/17) и прописно го спуштил возилото со спирали Vogtland -35mm, вградил и клима фолии.

Фино сочувано ауто и внатре и надвор.

Голфот доби ремап кај СтепОн, јас задоволен. Деновиве ќе го измериме на дајно кај нуме, треба да е околу ~185кс и ~400нм мислам.

Вози убаво, влече добро, не троши многу. Во прилог некоја сликичка со слаб квалитет..
Ова е зимскиот сетап, конти 870 205/55/16.


Имам вакви решетки, но се мислам дали да ги монтирам. Да не е пренаџиџана колата, а фино делуваат.

Останува отворена опција за некои убави фарови ако начекам по добра цена и можеби дистанцери 5мм.

Тоа е. ;DОтсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1611
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #1 на: 02 Октомври 2023, 15:01:47 pm »
Убаво возило создравје да те служи и само убавини. пс. мануелка или автоматик?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54736
 • Махер
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #2 на: 02 Октомври 2023, 15:10:30 pm »
Ептен ми направи мерак со муабетот. Супер избор.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4920
 • Пиши лаже
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #3 на: 02 Октомври 2023, 15:11:22 pm »
Најубавиот ГоЉф си го земал значи, со здравје да се вози.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3619
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #4 на: 02 Октомври 2023, 16:03:14 pm »
Поздрав дечки, заборавив да отворам тема за мојот нов автомобил. ;D

Се работи за голф 7 2.0тди 150кс 2013, форумско ауто. Ја земав пред точно 6 месеци од нашиот драг и почитуван колега @Dodo .

Ја земав со ~110.000км, во моментов има ~126.000.  Претходниот сопственик согласно карклубовите начела ставил бандажи 17" OZ italia 150 (гуми 225/45/17) и прописно го спуштил возилото со спирали Vogtland -35mm, вградил и клима фолии.

Фино сочувано ауто и внатре и надвор.

Голфот доби ремап кај СтепОн, јас задоволен. Деновиве ќе го измериме на дајно кај нуме, треба да е околу ~185кс и ~400нм мислам.

Вози убаво, влече добро, не троши многу. Во прилог некоја сликичка со слаб квалитет..

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ова е зимскиот сетап, конти 870 205/55/16.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Имам вакви решетки, но се мислам дали да ги монтирам. Да не е пренаџиџана колата, а фино делуваат.

Останува отворена опција за некои убави фарови ако начекам по добра цена и можеби дистанцери 5мм.

Тоа е. ;D
Со здравје да се вози и да се смену за аутоматик. Би ти рекол и за поубав, ама за жал од Голф 7 уште не е конструирано поубаво возило во таа класа(Со ЛЕД Фарови :D )

Би сакал да прашам што возило зема членот @Dodo после продавање на ова совршенство.

Дали си го исполни сонот и зема Opel Astra H OPC или пак Alfa Romeo 147 Q2 Ducati?
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1978
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #5 на: 02 Октомври 2023, 16:09:01 pm »
Најубавиот Голф, со здравје да се вози.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4050
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #6 на: 02 Октомври 2023, 16:13:11 pm »
Кралот во класата! Да те служи долго и да ти прави ќеиф. Убаво изгледа.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1497
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #7 на: 02 Октомври 2023, 16:48:25 pm »
Со здравје да се вози. Изгледа многу сочувано.

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #8 на: 02 Октомври 2023, 16:51:41 pm »
Само Голфот му го зема? 😅
Со здравје да си ја возиш, познавајќи те, конечно за себе некој денар да потрошиш...и тоа на најубавиот Голф!

Поздрав дечки, заборавив да отворам тема за мојот нов автомобил. ;D

Се работи за голф 7 2.0тди 150кс 2013, форумско ауто. Ја земав пред точно 6 месеци од нашиот драг и почитуван колега @Dodo .

Ја земав со ~110.000км, во моментов има ~126.000.  Претходниот сопственик согласно карклубовите начела ставил бандажи 17" OZ italia 150 (гуми 225/45/17) и прописно го спуштил возилото со спирали Vogtland -35mm, вградил и клима фолии.

Фино сочувано ауто и внатре и надвор.

Голфот доби ремап кај СтепОн, јас задоволен. Деновиве ќе го измериме на дајно кај нуме, треба да е околу ~185кс и ~400нм мислам.

Вози убаво, влече добро, не троши многу. Во прилог некоја сликичка со слаб квалитет..

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Ова е зимскиот сетап, конти 870 205/55/16.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Имам вакви решетки, но се мислам дали да ги монтирам. Да не е пренаџиџана колата, а фино делуваат.

Останува отворена опција за некои убави фарови ако начекам по добра цена и можеби дистанцери 5мм.

Тоа е. ;D
Со здравје да се вози и да се смену за аутоматик. Би ти рекол и за поубав, ама за жал од Голф 7 уште не е конструирано поубаво возило во таа класа(Со ЛЕД Фарови :D )

Би сакал да прашам што возило зема членот @Dodo после продавање на ова совршенство.

Дали си го исполни сонот и зема Opel Astra H OPC или пак Alfa Romeo 147 Q2 Ducati?

Есторилка бе 😅

Отсутен Rammlied

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 305
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #9 на: 02 Октомври 2023, 18:20:36 pm »
Права реткост е моторов, само 1.6 тди се шитка по огласиве со 105/110 магариња...

Со здравје да се вози!

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3963
 • MadaFunker
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #10 на: 02 Октомври 2023, 19:03:42 pm »
Со здравје да се вози Гољфи, леп Бога ми :D
New blood of old school

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7297
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #11 на: 02 Октомври 2023, 20:58:38 pm »
Благодарам дечки, кој што посакува тоа да си купи.  :P Не е порше, ама е the next best thing.. golf tdi ;D

За решетките давајте предлог, да или не.. да не е многу шабански. ;D

Во план е и фарбање на шепите неон зелени, мислам дека убаво ќе изгледа на летните бандажи...

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 489
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #12 на: 02 Октомври 2023, 21:01:15 pm »
Благодарам дечки, кој што посакува тоа да си купи.  :P Не е порше, ама е the next best thing.. golf tdi ;D

За решетките давајте предлог, да или не.. да не е многу шабански. ;D

Во план е и фарбање на шепите неон зелени, мислам дека убаво ќе изгледа на летните бандажи...

Мене ми се свиѓаат, а за шепите да ти препорачам да пробаш со портокалова. Многу добро иде на сива каросерија, бар спрема мене :)

Со здравје да се вози

Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 605
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #13 на: 02 Октомври 2023, 21:03:59 pm »
Во топ состојба ти го препуштил Додо богами, топ изгледа. Со здравје да се вози!

Мене додатоците многу ми се свиѓаат, убав шмек даваат и не се пренападни.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6906
Одг: VW Golf VII 2.0TDI 150 2013
« Одговори #14 на: 02 Октомври 2023, 22:48:10 pm »
Благодарам дечки, кој што посакува тоа да си купи.  Не е порше, ама е the next best thing.. golf tdi ;D

За решетките давајте предлог, да или не.. да не е многу шабански. ;D

Во план е и фарбање на шепите неон зелени, мислам дека убаво ќе изгледа на летните бандажи...
Није лоше, али није ни Порше :)

Со здравје да се вози.