Автор Тема: Citroen C3 (III) FaceLift  (Прочитано 6052 пати)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3978
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #90 на: 24 Јули 2023, 18:31:24 pm »
И да фаќа место, ваљда ќе ја собере кај што е сетот дизалица/компресор/резервно тркало под просторот за багаж.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13312
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #91 на: 25 Јули 2023, 09:37:04 am »
Ако е сунѓереста тешко дека ќе ја собере.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3797
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #92 на: 22 Октомври 2023, 00:11:40 am »
Купени денес зимски гуми, монтирани на бандажи, балансирани со нови вентили.

Sava Eskimo HP2, DOT 24 22.

Да помине уште некое време и ќе се монтираат на кола.

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3797
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #93 на: 05 Ноември 2023, 11:44:55 am »
Денес на 6.347км ставени зимските гуми. На прва, освен што се побучни, немам друга замерка.

Прв момент да се подопраи времево, едно перење...

Наредниот викенд на ц2-чето...

До тогаш, едно сликиче, да не е без ич.Sent from my Xiaomi 12x

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8655
Одг: Citroen C3 (III) FaceLift
« Одговори #94 на: 05 Ноември 2023, 13:57:18 pm »
Jas istite gi vozam na moeto citronce vo druga dimenzija ama od koga se kupeni zima ne videle :)