Автор Тема: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ  (Прочитано 19549 пати)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2049
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #210 на: 19 Мај 2024, 12:21:59 pm »
Ти ко си бил поштен не значи дека и другите....

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #211 на: 19 Мај 2024, 14:41:19 pm »
Дали некој помисли на моментот од голема зафатеност,пораки,повици,обврски и сл. направиле пропуст и не ги известиле навремено закажаните клиенти за наредниот ден.Можеби дел известиле,можеби никој не известиле.

Не дека некого оправдувам и бранам,туку како некој шо цел живот работи приватно и се труди да даде добра услуга,секогаш ќе налеташ на некој незадоволен ма што и да направиш.


Фактот дека потоа не оствариле никаква комуникација да ја исправат грешката доволно говори дали е ненамерна или не.

Присутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #212 на: 19 Мај 2024, 20:17:31 pm »
Ne mozam da tvrdam nisto, za mene mozam da kazam deka mi bea ponudeni pari, 300, 200, 200 i 150 evra za vozila na prodavaci/placovi koi dojdoa 15 tina minuti pred kupuvacot za da kazam top vozilo zemajte
Затоа се искомплицирале работите. Затоа е све заминато у к***... Него кажи ни ако си расположен барем онака одоко, на прв поглед да дадиш мислење да те ангажираме, се надева дека ќе има заинтересирани и задоволството ќе биде обострано.... Мислам дека на лице место доста работи би се виделе, па сегаако пром'кне нешто се надевам дека ќе има разбирање.

Присутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #213 на: 19 Мај 2024, 20:45:28 pm »
Дали некој помисли на моментот од голема зафатеност,пораки,повици,обврски и сл. направиле пропуст и не ги известиле навремено закажаните клиенти за наредниот ден.Можеби дел известиле,можеби никој не известиле.

Не дека некого оправдувам и бранам,туку како некој шо цел живот работи приватно и се труди да даде добра услуга,секогаш ќе налеташ на некој незадоволен ма што и да направиш.


Фактот дека потоа не оствариле никаква комуникација да ја исправат грешката доволно говори дали е ненамерна или не.
Може читаат 500 мејла дневно, да не брзаме со заклучок.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #214 на: 19 Мај 2024, 21:48:25 pm »
Дали некој помисли на моментот од голема зафатеност,пораки,повици,обврски и сл. направиле пропуст и не ги известиле навремено закажаните клиенти за наредниот ден.Можеби дел известиле,можеби никој не известиле.

Не дека некого оправдувам и бранам,туку како некој шо цел живот работи приватно и се труди да даде добра услуга,секогаш ќе налеташ на некој незадоволен ма што и да направиш.


Фактот дека потоа не оствариле никаква комуникација да ја исправат грешката доволно говори дали е ненамерна или не.
Може читаат 500 мејла дневно, да не брзаме со заклучок.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Секако.

Отсутен chrismkd

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #215 на: 26 Мај 2024, 15:24:13 pm »
Ne mozam da tvrdam nisto, za mene mozam da kazam deka mi bea ponudeni pari, 300, 200, 200 i 150 evra za vozila na prodavaci/placovi koi dojdoa 15 tina minuti pred kupuvacot za da kazam top vozilo zemajte

За ова да надополнам што друго прават плацовите (иако е малку офтопик и јавна тајна).
Враќање километражи на сите сензори (од Dashboard до EIS модули, AirBags итн.)
CAN Блокатори (повеќе користени на поскапи возила кои не дозволуваат менување на запишаните вредности - се ставаат како посредник помеѓу OBD портот и помеѓу Dashboard-от)
Лажни сервисни книшки (се продаваат на Ebay + печат од братучедот што има сервис во Германија :) )

Внимавајте. Навистина жалам што дојде до понуди за пари во вакви дијагностички места - но не ме чуди.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #216 на: 26 Мај 2024, 22:26:52 pm »
Нема да ти се верува дека дојде 2024 година и уште се купуваат коли од паланечки плацови и оние кај што сите возила од 2012 се по 140.000 км, само оние од 2020 се по 200.000 км.

Присутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #217 на: 27 Мај 2024, 00:13:38 am »
Pa ne mozat da gi vratat tie od 2020. Ushte malce kje gi napraat na nekoj server da SE zapishuva kilometraza, sve doselat ne e Nash tamo admin na' shtonkje vratat.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #218 на: 31 Мај 2024, 17:27:11 pm »Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4800
Одг: МК АУТО ЕКСПЕРТИЗ, ДЕЈНОСТ И УСЛУГИ
« Одговори #219 на: 31 Мај 2024, 17:29:15 pm »
Cim Numka kaza tuka nema so da se sumjame se znaese

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk