Модификации > Тјунинг

Тјунинг дилема (вртежен момент изнад максималниот на мењачот)

<< < (6/6)

nestor04:
Не си во правилна тема, ама добро е да ти одговори некој. Сѐ се учи.
Може да се изработи, зависи од возилото, ама ќе те кошта прееемногу...

vladic3110:

--- Цитат: Fikifico123 на 21 Ноември 2023, 18:05:14 pm ---drugari da ve prasam dali znaete nekoj mehanicar sto pravi na avtomatic kola racni komandi za gas i kocnica

--- Крај на цитатот ---
Мн просто изгледа, сум возел порано таква кола ама сега немам веќе кој да пршам з конверзијата, беше со рачка од  мотор за гас и кочница на неа од десната страна на волнот. Ама. Еве има некој прости конверзии на готово по Амазон и слично шо се plug n play и вероватно не коштаат многу.

https://www.amazon.co.uk/ILOKNZI-Handicap-Controls-Available-Adjustable/dp/B08TBYLZ46


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tischläufer:

--- Цитат: psx-9ne на 22 Септември 2023, 08:04:08 am ---Ме збуни сеа. Пошто сум нов и не разбирам како идат работиве, јас мислев идам остаам кола, си пијам кафе/ручек терам у околина и си ја земам за некој саат и аутомагично се понаша за нијанса помоќно.

За што тоа би ми требало време? Има некои скриени активности кои не ги контам? Те молам објасни пошто сериозно немам намера да потрошам повеќе од пола саат до саат у некоја гаража :)

--- Крај на цитатот ---
Не си ти толку изгубен колку што се правиш. Ти да беше нов и да не се разбираше, ќе отидеше ќе оставеше кола на некој саат и за некој саат и таа ќе се понашаше за нијанса помоќно.
Оди слободно, тјунирај и на појако 1000нм +, нема да и биде ништо на колата, пошто имаш ограничување од 50км/ч низ град, 80км/ч по магистрали и 120км/ч на автопат, нема ни третинка од вртежниот момент да искористиш.

nestor04:
Рече дека поминал бреме во автомотив софтвер, најверојатно има познавање  ;)

Fethiye48:
Ти си знаеш, ако имаш време за такви работи, терај

Навигација

[0] Индекс на пораките

[*] Претходна страница

Оди на целосна верзија