Автор Тема: CARclub Возење: Chery Tiggo 7 Pro, 8 Pro, FX  (Прочитано 3590 пати)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6135
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: CARclub Возење: Chery Tiggo 7 Pro, 8 Pro, FX
« Одговори #45 на: 05 Октомври 2023, 14:30:52 pm »
На форумов се прашува кој мотор да се избегнува од Фолксваген,
а од друга страна за кинески мотор раце шират.

На 30 инчен екран одма се продадовте и 20милиони пиксели на фарови. Па затоа Pro Max ќе има на имињата...  ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Возење: Chery Tiggo 7 Pro, 8 Pro, FX
« Одговори #46 на: 05 Октомври 2023, 14:34:30 pm »
Имаат проблеми и кинескиве мотори?

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6135
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: CARclub Возење: Chery Tiggo 7 Pro, 8 Pro, FX
« Одговори #47 на: 06 Октомври 2023, 07:30:53 am »
Појма немам, ама ако на 100години правење мотори VW и пак вадат фалични мотори, зарем кинезиве од прва ги погодија?

Ама спијте мирно, гаранцијата „сѐ“ покрива.  ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Возење: Chery Tiggo 7 Pro, 8 Pro, FX
« Одговори #48 на: 06 Октомври 2023, 07:55:31 am »
Појма немам, ама ако на 100години правење мотори VW и пак вадат фалични мотори, зарем кинезиве од прва ги погодија?

Ама спијте мирно, гаранцијата „сѐ“ покрива.  ;D
Па они до вчера вадеа супер мотори види 1.8т, 1.9тди, 3.0тди, 2.0тди цр, 1,4тси каиш, него модава откога почна...