Автор Тема: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120  (Прочитано 16173 пати)

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1061
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #45 на: 04 Септември 2017, 13:01:36 pm »
http://www.carclub.mk/2015/11/24/test-fiat-500x-cross-mal-italijanski-urban-krosover/

Цена на тестираниот модел: Fiat 500X Cross 4WD Multijet II – 24.460 Евра
Повеќе информации: Fiat.com.mk
Упатиме Дени, не е малце скапо. За овие пари се купува Антара, спортејџ. Другарче за 22.000 од олимпија купи 2.4 антара со плин спремна од фабрика. Нова.

Цитат
Цена на тестираниот модел: KIA Sportage 1.7 CRDI 2WD Advance – 22.990 Евра
Ова е цена од тестот на Спортејџ.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #46 на: 04 Септември 2017, 13:05:38 pm »
Се усреќил.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #47 на: 04 Септември 2017, 13:09:33 pm »
Антара наспрема Тусон или Спортаж нема теорија да се рачуна дека постои.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17309
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #48 на: 05 Септември 2017, 00:56:05 am »
Не за џабе си ја викаме Опел Кантара.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #49 на: 05 Септември 2017, 01:08:44 am »
Кларксон да ви позавиди :D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #50 на: 17 Август 2019, 14:18:22 pm »

Отсутен Jovev Goran

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #51 на: 05 Февруари 2023, 16:18:35 pm »
Zdravo na site
Dali nekoj znae koj straf na farovite e za podesuvanje po vertikala a koj po horizontala na fiat tipo 2021
Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 271
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #52 на: 18 Септември 2023, 15:55:53 pm »
Kakov benzin stavate 95ka ili 100ka na tipo?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #53 на: 18 Септември 2023, 16:33:15 pm »
Јас секогаш ставам 98 (100) заради подоброто согорување во однос на 95. Како и да е сите модерни мотори мора да работат добро на 95.

Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 271
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #54 на: 18 Септември 2023, 16:47:05 pm »
Јас секогаш ставам 98 (100) заради подоброто согорување во однос на 95. Како и да е сите модерни мотори мора да работат добро на 95.

Nema nisto loso da se stava 98(100) durininpodobronod 95ka?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: Fiat Tipo Hatchback 1.4 TJET 120
« Одговори #55 на: 18 Септември 2023, 17:02:28 pm »
Јас ставам секогаш 100.