Автомобили > Нови Автомобили

Ново возило до/околу 25К

(1/10) > >>

ficomk:
Ме замоли другарка да помогнам за избор на ново возило до кај 25К, или приближно до таа сума како плафон.
Направив некоја листа според цени на сајтовите на продавачите во Македонија:
1. Seat Leon *не најдов цена
2. Seat Arona * не најдов цена
3. Skoda Octavia A8 1.5 TSI ACT
4. Skoda Kamiq
5. Citroen
- C3
- C3 AirCross
- C4
6. Toyota Corola 1.5 TNGA 6 M/T Executive
7. Renault Megane
8. Hyundai i30
9. Kia
- Xceed
- Ceed
- Sportage
10. Suzuki SCross

Нема некои јасни критериуми, али Леонот и се допаѓал многу. Возилото би се користело претежно низ град, со не толку ретки излети низ Македонија и одмори до Грчка. Годишно мислам дека 15К поминува, до сега на бензин. Мислам дека така и најдобро е да остане.
Ако пропуштив нешто до тој ценовен ранг дополнете.
Исто битно, сервиси и коректност после продажба, ако има некој позитивни и негативни искуства со брендовите од горе нека сподели.

Deni:
Октавијата.
Спортажот.

Bravo:
Xceed


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ordevski:
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fforum%2Ecarclub%2Emk%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D25810%2E0&share_tid=25810&share_fid=28811&share_type=t&link_source=app

Нека не бара повеќе :)

Едит: ова е од темата на @micika камикот ако случајно не работи линкот.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

ficomk:
За 27К, колку што мислам дека беше тој Камик, по мое има подобри возила :)

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија