Автор Тема: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style  (Прочитано 1143 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #1 на: 07 Август 2023, 19:08:27 pm »
За мерак! Баш ме интересира дали со овој в6 може да се движи лесно во рангот околу 130кмч или треба уште посилно нешто.

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #2 на: 07 Август 2023, 19:27:01 pm »
Многу поубав од Америчките пикапи. Ќе си го купам кога ќе се селам во планина.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8825
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #3 на: 07 Август 2023, 19:40:34 pm »
Konecno so soodvetna masina pod hauba

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #4 на: 08 Август 2023, 07:48:25 am »
За мерак! Баш ме интересира дали со овој в6 може да се движи лесно во рангот околу 130кмч или треба уште посилно нешто.

Многу лесно. Само си бара поклопец за товарниот дел.

Многу поубав од Америчките пикапи. Ќе си го купам кога ќе се селам во планина.

Абе технички, и ова е амерички пик-ап (базиран е на Ford Ranger, нели), ама да - добро изгледа.

Konecno so soodvetna masina pod hauba

И стариот си се нудеше со V6 TDI под хауба.

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1288
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #5 на: 08 Август 2023, 20:03:58 pm »
Вакво само ако имам некои 150-200 грла говеда. Иначе не гледам потреба

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1489
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #6 на: 08 Август 2023, 23:43:25 pm »
Вакво само ако имам некои 150-200 грла говеда. Иначе не гледам потреба
Мало куре!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8206
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #7 на: 09 Август 2023, 00:18:11 am »
Јас го сфиѓам скроз, ама тоа бананата ме плаши... Заро шо е работа со Ворхол моментот?! :)))
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Volkswagen Amarok 3.0 V6 TDI Style
« Одговори #8 на: 09 Август 2023, 02:12:21 am »
Изгледа во оваа генерација немаат ставено Check Engine сијаличка, пошто не гледам дека свети на фотографииве.