Автор Тема: CARclub Тест: Toyota bZ4X 204 FWD Comfort  (Прочитано 486 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk

Отсутен R2D2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 431
Одг: CARclub Тест: Toyota bZ4X 204 FWD Comfort
« Одговори #1 на: 05 Септември 2023, 10:13:06 am »
@zeroSignal имаше проблем со гледање на малиот екран пред тебе? Бидејќи воланот е ниско поставен, ама дали доволно за да не смета на ноѕете, а истовремено над него да се гледа цел екран?
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29340
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Toyota bZ4X 204 FWD Comfort
« Одговори #2 на: 05 Септември 2023, 10:53:39 am »
Јас не, можеби некој друг би имал. Слична е поставеноста како кај i-Cockpit на Peugeot, ама тука е малку поинаку пошто екранот е физички подалеку, што пак овозможува малку повеќе прилагодување.