Автор Тема: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT  (Прочитано 1972 пати)

Отсутен SiLv3rLiOn

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 38
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #15 на: 01 Август 2023, 13:31:53 pm »
Би го потврдил тоа што @nikola_bb го кажа. Технологијата од кога е и ископирана и усовршена кај нив!!! Братот беше повеќе години таму до пред короната, не му верував дека е можно до толку да се отидени у главите шо би рекол он. Патат од западњачката чума и тие, Кинез не користи Шаоми телефон, поретко Самсунзите, Ајфонот е златниот кључ што сите врати ги отвора(ова накратко да не ја ширам, братот е по телефоните јас по автомобилите) На прашањето што возат таму, кинески брендови се возат само службено-слижбени возила, ако сакаш да бидеш сериозно сватен и примен/прифатен мора да си го купиш местото под небото со некој Бимер или Мерк, поретко некој Муриканец од 8000цц3. Имаат копии на Супри, NSX-ови, и 300 други чудовишта, копии од типот на ТАТА(не ТАТА туку за да го доловам моментот ја спомнувам) но сето тоа го возат само оние кои вистински ги ценат автомобилите односно автомобилските ентузијасти/петролхедите. Оние кои не ги интересира она под хаубата туку статусот не возат "кинезарија" иако истата е 5 пати поквалитетна...

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #16 на: 01 Август 2023, 15:57:20 pm »
Копирана технологија е ужасно лоша одлука за развој на производи. Со таква насока едноствано ја убиваш можноста за сопствени независни идеи за развој.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1288
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #17 на: 06 Август 2023, 22:52:36 pm »
Копирана технологија е ужасно лоша одлука за развој на производи. Со таква насока едноствано ја убиваш можноста за сопствени независни идеи за развој

Ученикот го надмина учителотОтсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #18 на: 06 Август 2023, 23:05:18 pm »
На сопругата татко и има ваква Киа Прајд,купена 96-та нова,колата е толку малтретирана,неодржувана и незнае да застани.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1288
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #19 на: 06 Август 2023, 23:09:33 pm »
Или Мазда 121


Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1269
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #20 на: 06 Август 2023, 23:20:27 pm »
Или Ford Festiva. Ја има и со 2 врати.


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8206
 • Малерозен дрводарец
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #21 на: 06 Август 2023, 23:37:18 pm »
Абе, зборам ја цело време, не е до вас...
Ама, многу ве ебат планетите месецов, бидете умни и пазете се.
https://www.vecer.press/%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%81-%D0%B4%D0%BE%D0%B0%D1%93%D0%B0-%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%BE-%D1%86%D1%83%D0%BD/
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2570
 • Слобода или смрт
Одг: CARclub Тест: DFSK Glory 580 1.5T Intelligence CVT
« Одговори #22 на: 07 Август 2023, 16:31:43 pm »
Ne si bil vo Kina zatoa taka mislish a toa so Tier 2 e muda za bubrezi. Znaeme i vo EU kako se zemaat sertifikati i slicno.

За жал не ја искористив приликата кога ми се пружи да одам, пиши импресии ако си бил.

Еве една импресија од мене. Хотелот ми гледаше кон некое основно училиште. Секое сабајле у 7 сите деца, професори и директорот правеа вежби 20 минути. Наредени како под конец. Далеку сме ние од тоа ниво на дисциплина и одговорност.