Автор Тема: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...  (Прочитано 8247 пати)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4095
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #255 на: 23 Февруари 2024, 09:24:45 am »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.
Не мојш бе чоек само така да гледаш на работите  :D

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #256 на: 23 Февруари 2024, 09:30:30 am »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.

Човеков плати 7000 денари за гумици на балансштангла.
Ги знаеш цените како се за истите по другиве коли или јок?  :)

Не е само купи го Јагуаров. Иако е прејак.

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #257 на: 23 Февруари 2024, 09:34:59 am »
Јас би препорачал да обавезно да се бара во некоја Sport или M Sport изведба, највеќе заради седиштата. Обавезно да се избегнат Serviertablett седиштата и да се бараат спортските, со милион различни подесувања. Разликата во ентериерот е огромна.

Отсутен miksi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1328
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #258 на: 23 Февруари 2024, 09:45:41 am »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.

Сега е 2024. Сега новата Шкода, во 2030 ќе биде 6 години стара кола а Јагуаров ќе биде 18 години стара кола. Можеби сега во овој момент Јагуаров е подобар од новата Шкода, можеби. За 6 години исто така упитна е работата. Тоа што со сигурност не е упитно се опциите што ги има тој со 6 години стара кола и тој со 18 години стара кола. Секако секој си има различни желби окулу колите.
Еве на пример јас и те како би го имал овој Јагуар. Како мноооогу егзотична играчка, ама како кола за чување.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #259 на: 23 Февруари 2024, 10:38:01 am »
Јас би препорачал да обавезно да се бара во некоја Sport или M Sport изведба, највеќе заради седиштата. Обавезно да се избегнат Serviertablett седиштата и да се бараат спортските, со милион различни подесувања. Разликата во ентериерот е огромна.
И јас бев/сум за таква изведба поради дизајнот, се надевам ќе се најде и со адаптивни лед светла и профешнл навигација. Друго веројатно стандард би доаѓало ако овие работи се чекирани.

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4864873

Оваа во Струмица не е лоша, нема адаптивни, ама и цената е весела :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2076
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #260 на: 23 Февруари 2024, 10:43:53 am »
На огласот има излажано?
Дека пишува Адаптивни LED светла...

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #261 на: 23 Февруари 2024, 10:45:43 am »
Јас би препорачал да обавезно да се бара во некоја Sport или M Sport изведба, највеќе заради седиштата. Обавезно да се избегнат Serviertablett седиштата и да се бараат спортските, со милион различни подесувања. Разликата во ентериерот е огромна.
И јас бев/сум за таква изведба поради дизајнот, се надевам ќе се најде и со адаптивни лед светла и профешнл навигација. Друго веројатно стандард би доаѓало ако овие работи се чекирани.

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4864873

Оваа во Струмица не е лоша, нема адаптивни, ама и цената е весела :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


За едно евро да одам уште денес да го зеам.

Али шала на страна, убаво делува и малку треба за стварно да заличи. Ѕирни го!

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1052
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #262 на: 23 Февруари 2024, 10:48:35 am »

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 520D Lim. / SERVICE NEU / HEAD-UP / KAMERA
First Registration: 11/2018 Mileage: 82,000 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)
Price: €24,800

https://link.mobile.de/eczysam6nxPXbWEQ8

Не е лоша, но е прилично скапа како за малку опрема. За 20.700 со вратен данок го има ова во Германија.

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 520 Baureihe 5 Lim. 520 d wenig KM
First Registration: 11/2019 Mileage: 36,366 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)
Price: €26,900

https://link.mobile.de/RTgJkrFYHx7rirAr7

Додека за 22.600 е ова со 37.000км.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

[/quote]

Овој вториов Sebahat Avcular ќе му го опне 37илјади пати на некој  ;D ;D ;D ;D

За тоа што го бараш, ја би препорачал само BMW Premium Selection!

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #263 на: 23 Февруари 2024, 10:52:05 am »

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 520D Lim. / SERVICE NEU / HEAD-UP / KAMERA
First Registration: 11/2018 Mileage: 82,000 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)
Price: €24,800

https://link.mobile.de/eczysam6nxPXbWEQ8

Не е лоша, но е прилично скапа како за малку опрема. За 20.700 со вратен данок го има ова во Германија.

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 520 Baureihe 5 Lim. 520 d wenig KM
First Registration: 11/2019 Mileage: 36,366 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)
Price: €26,900

https://link.mobile.de/RTgJkrFYHx7rirAr7

Додека за 22.600 е ова со 37.000км.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Овој вториов Sebahat Avcular ќе му го опне 37илјади пати на некој  ;D ;D ;D ;D

За тоа што го бараш, ја би препорачал само BMW Premium Selection!
[/quote]Го видов името дури сега, звучи како ку*оња

Ќе се оди изгледа на таа варијанта исклучиво.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #264 на: 23 Февруари 2024, 10:52:54 am »
Јас би препорачал да обавезно да се бара во некоја Sport или M Sport изведба, највеќе заради седиштата. Обавезно да се избегнат Serviertablett седиштата и да се бараат спортските, со милион различни подесувања. Разликата во ентериерот е огромна.
И јас бев/сум за таква изведба поради дизајнот, се надевам ќе се најде и со адаптивни лед светла и профешнл навигација. Друго веројатно стандард би доаѓало ако овие работи се чекирани.

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4864873

Оваа во Струмица не е лоша, нема адаптивни, ама и цената е весела :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


За едно евро да одам уште денес да го зеам.

Али шала на страна, убаво делува и малку треба за стварно да заличи. Ѕирни го!
45 со мал простор на лице место... Маааалку над планираното :)

Sent from my SM-S908E using TapatalkОтсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14075
 • Пудингот на шоферството
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #268 на: 23 Февруари 2024, 11:12:17 am »
@Ordevski
Ако не ти пречи дека караван,со здравје да се вози.

https://www.autohus.de/de/vehicles/520da-touring-m-sport-navi-led-lc-pro-hifi-rfk-v24957/
Е да, главен критериум седан :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1089
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.