Автор Тема: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...  (Прочитано 8230 пати)

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1089
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4493
 • Шо да пишам тука?🤔
Бејзбол ХАХАХАХАХАХАХАХА

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8201
 • Малерозен дрводарец
Нестор, знаемо дека си дупли профил.
Најкултурно ќе те замолам да преќинеш.
Знаеш на кој викам од двајцата. :)))
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4493
 • Шо да пишам тука?🤔
Јас не сум обожавател на Џимни, така да тука завршува приказната  ;)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8201
 • Малерозен дрводарец
Аааа, не може така...
Како... еден почнал, друг прекинал...

Сега јас сакам малку забава, како тоа?
Да се сепнам?

Ааа, не е убаво...

Аааа, вие младите...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1089
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #245 на: 16 Февруари 2024, 21:21:54 pm »
Имав еден чичко цел живот на печалба у Германија. Се изнакупува половни мерцедеси и на крај у пензија купи нов Хјундаи Гец.

Се опамети ама у пензија.

У секој случај, муабетот не беше за нова кола, тоа се знае дека е најдобра опција.

Муабетот беше дечково крузал со 160 мирно и тивко со Скала 1.0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да се опаметил ќе си купел нов Мерцедес...
2-4г стара Е класа,А6,5 серија со 60-80Ккм е подобар избор од било која нова Киа,Хјундаи,Шкода,Рено,Пежо и сл. ламарини...

Бато за 30к екласа,а6,а5, тоа нема за таа пара и ја би радо  велар за 35 нема, једино Азијат влетува за таа цена спортаж рецимо или Сузана(сузуки) испод 30к :D

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1089
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #246 на: 16 Февруари 2024, 21:24:12 pm »
Уживам петочки со Ricchi e Poveri - Come Vorrei ("Malena"-Monica Bellucci) и читање на разно разни теми ги замолувам модераторите какогод то се назове да имат разбирање , од тоа што гледам секој сака да вози топ возило ама 25-30к и на крај шкода влета :D нема ни ауди ни слично томе :D

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #247 на: 22 Февруари 2024, 22:49:30 pm »
Ајде помош на темата. Како што рече @zeroSignal за голфот, let's put the money where the mouth is, ако ви налета BMW 5 G30, 520d или 530d со максимум 80.000км, пратете абер :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4493
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #248 на: 22 Февруари 2024, 22:53:25 pm »
80к е задолжително?
Бугарија имаш со targa полно увезени од Италија. Може слободно vin check и дијагностика на лице место.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #249 на: 22 Февруари 2024, 22:55:27 pm »
80к е задолжително?
Бугарија имаш со targa полно увезени од Италија. Може слободно vin check и дијагностика на лице место.
Колку помалку, толку подобро. За кола од Бугарија генерално ми е приближно исто страв колку од Крива Паланка.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4493
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #250 на: 22 Февруари 2024, 22:58:33 pm »
https://m.mobile.bg/details/11560886221133956
Од 2007ма во фамилија се возат коли земени од таму, што не мора да значи дека моето мислење е веродостојно. Јас со кола одавде македонска ко шо се заебав, со друга не можи...

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #251 на: 22 Февруари 2024, 23:02:07 pm »
https://m.mobile.bg/details/11560886221133956
Од 2007ма во фамилија се возат коли земени од таму, што не мора да значи дека моето мислење е веродостојно. Јас со кола одавде македонска ко шо се заебав, со друга не можи...
I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 520D Lim. / SERVICE NEU / HEAD-UP / KAMERA
First Registration: 11/2018 Mileage: 82,000 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)
Price: €24,800

https://link.mobile.de/eczysam6nxPXbWEQ8

Не е лоша, но е прилично скапа како за малку опрема. За 20.700 со вратен данок го има ова во Германија.

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 520 Baureihe 5 Lim. 520 d wenig KM
First Registration: 11/2019 Mileage: 36,366 km Fuel: Diesel Power: 140 kW (190 Hp)
Price: €26,900

https://link.mobile.de/RTgJkrFYHx7rirAr7

Додека за 22.600 е ова со 37.000км.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4093
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #252 на: 22 Февруари 2024, 23:43:07 pm »
^ може лоши примери си избрал, ако веќе гледаш од мобиле.де, глеј да е од саглам продавач со повеќе оценки, те најдобро од авто-салон кој продава и половни возила. BMW како и другите брендови имаат програма за продажба на половни возила, добиваш и гаранција од 24 месеци. Поскапи ќе се него ли од приватен продавач, ама освен ако не се разбираш доволно за сам да оцениш, подобро избегнувај ги.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6592
 • French diamond
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #253 на: 23 Февруари 2024, 01:48:27 am »
Ајде сега да ве видам, нова Шкода или Јагуар?. Јагуар all the way.

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1676
Одг: Нова Skoda vs. половно Штоидае до 30.000 ЕУР и слични споредби...
« Одговори #254 на: 23 Февруари 2024, 09:15:06 am »
Ајде помош на темата. Како што рече @zeroSignal за голфот, let's put the money where the mouth is, ако ви налета BMW 5 G30, 520d или 530d со максимум 80.000км, пратете абер :)

Sent from my SM-S908E using TapatalkЕден сервис плус https://autowelt.mk/vehicles/592182-bmw-5-reeks-520d-190hp-efficient-dynamics-automatic  цениве не ги коментирам зошто не ни знам како идат