Автор Тема: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura  (Прочитано 2319 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6972
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #15 на: 04 Јули 2023, 22:32:36 pm »
Што ти е јапанец, ни даунсајзимг не знае да направи како што треба. Свака им част што не глумат лудило заедно со европскиве брендови.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #16 на: 05 Јули 2023, 00:01:05 am »
Што ти е јапанец, ни даунсајзимг не знае да направи како што треба. Свака им част што не глумат лудило заедно со европскиве брендови.
Изгледа легендарните i4 1.4 и 1,6 VTec како и новите 1.5 turbo им ги имаат европјаните правено, најверојатно VW или Opel, а? А 1.3 Wankel на Мазда зихер им го направиле во DKW.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2618
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #17 на: 05 Јули 2023, 00:14:19 am »
Mazdava e ludnica vo sekoj pogled, steta mi falat 1000 evra da go kupam.
Ustvari bi zemal dva.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #18 на: 05 Јули 2023, 09:02:34 am »
Секоја чест за Мазда.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #19 на: 05 Јули 2023, 10:21:36 am »
Мазда досега има произведено многу "промашени" мотори,а има и здрави,би сакал овој да е еден од здравите. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2618
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #20 на: 05 Јули 2023, 14:28:44 pm »
Epten mi se sviga sloganot "Environmental performance" a Motorcina od 3.3 litri sestak :)
Jak shamar za hibrid, plagin hibrid ...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #21 на: 05 Јули 2023, 14:40:20 pm »
Epten mi se sviga sloganot "Environmental performance" a Motorcina od 3.3 litri sestak :)
Jak shamar za hibrid, plagin hibrid ...
Со потрошњата се гледа колку ги мелат. Башка и што користат мали батерии, а не цел гепек полн батерии за џабе кои загадуваат 100 пати повеќе од дизел.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #22 на: 05 Јули 2023, 15:24:31 pm »
ICE ќе има, ама ќе плаќаме премиум гориво a.k.a efuel.


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #23 на: 05 Јули 2023, 19:13:48 pm »
Секоја чест за Мазда.


Секоја чест ќе биде кога ќе стават 6 до 8 пати поголема батерија. Без тоа.... мех.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #24 на: 05 Јули 2023, 19:21:50 pm »
Секоја чест за Мазда.


Секоја чест ќе биде кога ќе стават 6 до 8 пати поголема батерија. Без тоа.... мех.
Мислиш 6-8 пати помала, по грешка си пишал "поголема". Се дешава, луѓе сме, грешиме.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2618
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #25 на: 05 Јули 2023, 20:15:42 pm »
Od baterii koristam Duracel ili nekoi podobri od pazarce tezgine za razni daljinska, debeline ko petardi za svetilki, i tolku.

Отсутен nekojtamu

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1165
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #26 на: 06 Јули 2023, 17:01:31 pm »
Количево, баш вакво дизелче, е бомбонче. За едно десет години на старо да го купам....

Sent from my...


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #27 на: 06 Јули 2023, 19:24:50 pm »
Секоја чест за Мазда.


Секоја чест ќе биде кога ќе стават 6 до 8 пати поголема батерија. Без тоа.... мех.
Мислиш 6-8 пати помала, по грешка си пишал "поголема". Се дешава, луѓе сме, грешиме.

Отсутен Marquess

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 57
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #28 на: 07 Јули 2023, 12:47:07 pm »
Само калибра црвена со црни бандажи и обавезно затемнета.
Све ова мали бензинци,огромни дизели се гола вода.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4519
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CARclub Тест: Mazda CX-60 3.3 e-Skyactiv D 254 AT8 AWD Homura
« Одговори #29 на: 07 Јули 2023, 12:50:52 pm »
Треба да се направи relaunch на една калибра во модерен стил од 21 век како што направија со Opel Manta, само да не е електрична.
Забегавме офф-топик.