Автор Тема: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort  (Прочитано 1215 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #15 на: 12 Јули 2023, 00:47:35 am »
И таа од 2017 е полна со кинески делови.

Piaggio е сопственик на Априлија така?

Zongshen Piaggio Foshan Motorcycle Co. Ltd

Gilera ...

https://www.insella.it/news/zongshen-piaggio-rilancia-il-marchio-gilera-164132

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6596
 • French diamond
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #16 на: 12 Јули 2023, 01:03:11 am »
Врска немаат овие со Априлиа. Зонгшен имаше едно време такви кршој се продаваа за ефтини пари,ама ги снема од пазарот, кузнај на кој отпад завршија. Џабе ме убедваш, купи си МГ слободно, имам тука в комшии салон за нив, слабо некако се продаваат, за разлика од европските спроти нив.

Ќе купвав кинески бандажи од Дог, арно се свестив навреме, не се заебав  ::)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13671
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #17 на: 12 Јули 2023, 09:09:45 am »
Нормално кога имаш пари да бираш го бираш она што мислиш дека е најквалитетно. Кога немаш пари, правиш компромис некој. Само шо, мислам дека работите се сменаа многу особено во последните години и мислам дека и кинеските коли (конкретно коли) ќе се покажат доста.

Time will tell.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: CARclub Тест: MG Motor MG4 64 kWh Comfort
« Одговори #18 на: 12 Јули 2023, 10:12:34 am »
Во ОМО има две нови Опел Мока за исти пари како ова.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"