Автор Тема: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d  (Прочитано 1656 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #1 на: 17 Мај 2023, 21:43:53 pm »
Одлично како и секогаш!

Најдов една грешка кај деливоста на задната клупа 30:20:30 ти недостасуваат уште 20% :)
40:20:40

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #2 на: 17 Мај 2023, 21:46:36 pm »
Модел:   BMW X1 xDrive 20d
Мотор:   2-литарски турбо-бензинец, 4 цилиндри
Моќност:   163 коњски сили / 3500 вртежи во минута
Вртежен Момент:   400 Nm / 1500 вртежи во минута

И овде има неколку грешки, колку што знам ваков мотор не постои во понудата 😀

60+К за основен СУВ' све е отидено...
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4289
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #3 на: 17 Мај 2023, 22:25:11 pm »
Колку убаво качува тротоари за таа цена  ;)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #4 на: 17 Мај 2023, 23:20:26 pm »
Маската кој ја одобрил...

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #5 на: 17 Мај 2023, 23:29:59 pm »
Одлично како и секогаш!

Најдов една грешка кај деливоста на задната клупа 30:20:30 ти недостасуваат уште 20% :)
40:20:40

Око соколово!

Модел:   BMW X1 xDrive 20d
Мотор:   2-литарски турбо-бензинец, 4 цилиндри
Моќност:   163 коњски сили / 3500 вртежи во минута
Вртежен Момент:   400 Nm / 1500 вртежи во минута

И овде има неколку грешки, колку што знам ваков мотор не постои во понудата 😀

60+К за основен СУВ' све е отидено...

Понудата на мотори е различна од пазар до пазар. Само што проверив, го има и на bmw.de. :)

А и не е баш основен.

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3582
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #6 на: 17 Мај 2023, 23:45:47 pm »
Да, тогаш грешката е што пишува турбо бензинец а треба да е турбо дизел
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен L

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #7 на: 18 Мај 2023, 00:09:23 am »
Ко Шкода е од назад

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 231
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #8 на: 18 Мај 2023, 06:03:50 am »
Многу чудно ја решиле централнава конзола, да не речам селски?


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6091
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #9 на: 18 Мај 2023, 07:08:08 am »
За ташната ти е дупката.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #10 на: 18 Мај 2023, 07:38:49 am »
Кај цената има грешка, од Х6 цената си ја пишал. Добро, се случува, не е страшно.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29273
  • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #11 на: 18 Мај 2023, 08:45:34 am »
Многу чудно ја решиле централнава конзола, да не речам селски?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

За ташната ти е дупката.

Истото го искоментира поубавата половина. „Еј, практично ова.“

Мене ми е океј таквото решение. Можеби би било попрактично да е затворено, да не се гледа нешто ако оставиш во него.

Едит: Еве како е од горе гледано.Кај цената има грешка, од Х6 цената си ја пишал. Добро, се случува, не е страшно.

Да, ама не. X3-ката што сме ја возеле во 2018 била 82.000 Евра, X4-ката истата година била 77.000 Евра.

Али фино е да се знае дека следиш цени на X6-ки на старо. :D

« Последно менување: 18 Мај 2023, 08:53:51 am zeroSignal »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13603
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #12 на: 18 Мај 2023, 09:49:49 am »
Ко Шкода е од назад


На времето се копирало од Mercedes, Rolls Royce... сеа од Шкода. ;D

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8067
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #13 на: 29 Мај 2023, 10:05:38 am »
Соодветни седишта!

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2606
Одг: CARclub Тест: BMW X1 xDrive 20d
« Одговори #14 на: 29 Мај 2023, 10:15:46 am »
Mislam deka kolite sto ti gi testiras se tolku skapi, drugite ne se :)