Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 363213 пати)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8206
 • Малерозен дрводарец
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2490 на: 10 Април 2024, 22:19:26 pm »
Пак е поубаво напред од извесен модел на Алфа Ромео.
When you turn on the radio does it return the favor?

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5144
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2491 на: 10 Април 2024, 23:45:44 pm »
@Nandor The Relentless Фаќај алатот и  еден треш трибјут за Јетон твој.
ЈАк

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8206
 • Малерозен дрводарец
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2492 на: 11 Април 2024, 00:14:15 am »
Чекај, уште не е стар како мене :D
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6389
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2493 на: 07 Мај 2024, 18:02:59 pm »
Детално тестирање кај чесиве на шкода октавија 1.0 тси со 115кс. После 280.000км поминато никакви механички проблеми + мерено на dyno:
115кс и 200нм декларирани, а измерено 138кс и 220нм  ;D

https://www.garaz.cz/clanek/testy-ojeta-auta-skoda-octavia-1-0-tsi-po-280-000-km-sokovala-namerenym-vykonem-ted-jsme-se-mrkli-na-jeji-celkovy-stav-a-prislo-jeste-vetsi-prekvapeni-21012402

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2056
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2494 на: 07 Мај 2024, 22:08:10 pm »
Значи и после Дизелгејт си ги лажираат уште бројките од vw....
Го возам во службена Скала истиот мотор и се осеќа дека има сила. Скроз ок ја движи колата. На велешко брдо 160км/ч без проблем. Е сега кривини нејќи колата, ама па е сосема доволен за од а до б да те однеси без стрес во претекнување.
Не знам оти тука има толку хејт кон три цилиндрашите.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4206
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2495 на: 07 Мај 2024, 22:39:24 pm »
Kога излезе моторот (2017-2018), имаше полно мерења по нетов...  околу 120-122hp и околу 205Nm.
« Последно менување: 10 Мај 2024, 20:06:51 pm marmlad »

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2496 на: 08 Мај 2024, 08:35:04 am »
Како старее така крева на кс.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4097
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2497 на: 08 Мај 2024, 10:27:11 am »
И кај мене е истиот мотор, се осеќа снага нема што :) Изгледа сам се чипува како старее моторот, па нема потреба да се арчат пари да се извади нешто екстра, кога VW тоа го прави за безпари за тебе. Абе Das Auto не е заебанција ;D