Автор Тема: Citroen Xsara  (Прочитано 13762 пати)

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #15 на: Февруари 14, 2011, 18:18:30 pm »

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #16 на: Февруари 14, 2011, 19:17:34 pm »
Абе топ е ксарава што ви е.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #17 на: Февруари 14, 2011, 19:59:07 pm »
Без навреди, али мене ми е многу ружна, како и 156кава во потпис на chlink.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #18 на: Февруари 14, 2011, 20:00:39 pm »
Без навреди, али мене ми е многу ружна, како и 156кава во потпис на chlink.
Богами...

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #19 на: Февруари 14, 2011, 20:03:48 pm »
Toa e vkus, no sepak odenje vo krajnost so sminkanje na kola e toa, sepak mozda ne e za na ulica no za na trki koga bi pravel kola takva bi bila.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #20 на: Февруари 15, 2011, 10:08:44 am »
Без навреди, али мене ми е многу ружна, како и 156кава во потпис на chlink.
Богами...

и мене богами :)

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #21 на: Февруари 15, 2011, 10:48:16 am »
Да не ме разбереш погрешно.... ја имаш направено можеби најубавата А3-ка у МК, најубавата Ѕ2-ка у МК, на пут си направиш уште едно многу убаво ауто.... пијан ли беше кога ја правеше Ксарава? Многу ружна креација, па уше коа ја излепија со налепници Селениа....
Од приложеното на форумов многу ја ценам твојата работа и нема да сменам мислење ради колава али морам да поставам уше едно прашање - Што ти требаше?

Може слика од а3 да ја видам?
Да не е белата од бутел?

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #22 на: Февруари 15, 2011, 11:21:42 am »

Може слика од а3 да ја видам?
Да не е белата од бутел?

http://www.carclub.mk/index.php/topic,152.0.html ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен kalco

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 257
 • Audi a3 1.9 TDI
  • Kalco
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #23 на: Февруари 15, 2011, 11:38:00 am »
Леле душичкаааа најубавата....браво Имав можност да ја гледам секое сабајле во живооо и ми го разувабуваше денот.

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1331
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #24 на: Февруари 15, 2011, 12:26:28 pm »
Toa e vkus, no sepak odenje vo krajnost so sminkanje na kola e toa, sepak mozda ne e za na ulica no za na trki koga bi pravel kola takva bi bila.

И според мене не е лоша колата, дури мислам дека сега со бела боја е поубава отколку црвена, но сепак да беше црна мислам дека најдобро ќе изгледаше. Ентериерот пак воопшто не ми се допаѓа, црвените детали многу бодат очи. А што спомна ако ја правиш за трки дека таква би ја направил, не се слагам со тебе. Мислам дека за трки боди китови и слични работи се повеќе за очи отколку што ќе ти помогнат да извадиш некоја стотинка повеќе, дури и можат дополнително да ја оптеретат колата да ја нарушат аеродинамиката. Сигурен сум дека ти со твојата фабричка алфа ќе извадиш подобро време на стаза отколку со таа алфата во потписот што ти е.

Отсутен Mato_Zlato

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 316
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #25 на: Февруари 15, 2011, 12:36:46 pm »
интересна е како проект и замислата ама изведбата е катастрофа, имав можност да бидам присутен додека се спремаше колата за да се фарба бела и кога видов како е правена се исплашиф, повише кит на една кола немам видено во живот а и не верувам дека ке видам (за да се спреми кога се фарбаше бела се потрошија 2 пакети од по 12 кантички од кило кит) можам да замисла првиот пат колку се потрошиле, сепак секоја чест за трудот.
EAST SIDE DRIVERS

Отсутен 2fast4you

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #26 на: Февруари 15, 2011, 12:57:27 pm »
интересна е како проект и замислата ама изведбата е катастрофа, имав можност да бидам присутен додека се спремаше колата за да се фарба бела и кога видов како е правена се исплашиф, повише кит на една кола немам видено во живот а и не верувам дека ке видам (за да се спреми кога се фарбаше бела се потрошија 2 пакети од по 12 кантички од кило кит) можам да замисла првиот пат колку се потрошиле, сепак секоја чест за трудот.
Se slagam vo potpolnost so tebe megutoa moram da naglasam deka jas taa kola ne ja pravev so moi race tuku mi ja pravese Deko od bardovci nekoi mozda go znaat rabotese so poliester branici spojleri ama kolata katastrofa ja napravi. Nabrzo otkako ja ofarbavme kolata pocna da puka kitot ama .... zatoa sega se sam pravam ;D
   

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 691
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #27 на: Февруари 15, 2011, 12:57:55 pm »
Црвена дека поубава беше.
« Последно менување: Ноември 16, 2011, 20:44:12 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 691
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #28 на: Февруари 17, 2011, 19:13:15 pm »


« Последно менување: Ноември 16, 2011, 20:44:22 pm Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Ludi Kure

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 219
Одг: Citroen Xsara
« Одговори #29 на: Февруари 19, 2011, 15:01:15 pm »
mene mi izgleda interesno me podseka na emisijata chop shop so indiecot i on od obicna kola pravese ludila vo sekoj slucaj jako e koliceto :)