Автор Тема: Formula 1 - Season 2023  (Прочитано 17183 пати)

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1677
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #135 на: Октомври 23, 2023, 18:23:48 pm »
Тешко ги помина Верстапен другиве, сепак јаки болиди направи конкуренцијава. Веќе Мекларен и Мерцедес и Ферари може да се каже дека се со ист болид како Редбул.

Е сеа уште да не ги наместеа да гребат по земја.

Ќе стават редбул еден чиптјунинг сега на следна трка, и така не возат ни приближно со максималните перформанси што ги нуди болидот.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5905
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #136 на: Октомври 24, 2023, 07:31:56 am »
За редбул заврше сезоната, се тркаат колку да се учествува, е на другиве битно му е дали второ или 4то место во конструктори.
Криво ми е за Алонсо 8ми или 7ми ќе завршеше, а на тоа уште 2 места, а претпоследен стартоваше.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #137 на: Ноември 04, 2023, 20:17:24 pm »
Нехумано добар спринт. Прејака трка од сите. Не знам како издржаа софтовите до крај, ама ете можеле. И тоа со бркање. Хамилтон рели возеше со дрифтање. А мислам и дека не користеа нови софт туку веќе возени.

Браво.

Норис добро издржа да се лепи на Верстапен. Да можеше малку барем да се потрка и да не даде позиција во првите 10 милисекунди од трката, ќе беше подобро

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #138 на: Ноември 05, 2023, 01:36:46 am »
Одличен спринт, се надевам исто па дури и повеќе тркање ќе има во главната трка. Реално само Норис е каква - таква закана за Ферстапен утре, се надевам ќе ќе успее да направи нешто па да имаме барем малце возвудлива трка и за 1-во место.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1772
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #139 на: Ноември 05, 2023, 18:03:10 pm »
Готова е за ферари трката а и сезоната....

Присутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3363
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #140 на: Ноември 05, 2023, 20:14:07 pm »
Искина Алонсо, ѕвер
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5905
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #141 на: Ноември 07, 2023, 07:13:04 am »
Перез еден круг се најде пред Алонсо се посра, а Алонсо на последната шанса си ја врате позицијата.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #142 на: Ноември 16, 2023, 19:55:36 pm »
Moze da bide interesno vikendov vo Las vegas.
Poradi niskite temperaturi, okolu 5 stepeni, Pireli nema zimska komponenta pa mozno e da vozat so mishelinki Alpine :)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5905
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #143 на: Ноември 17, 2023, 07:10:59 am »
Па не баш 5 степени, ама околу 10 ќе биди. Не знам кога било толку ладно, евентуално некогаш на Спа.

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1772
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #144 на: Ноември 17, 2023, 09:24:59 am »
 Некој наш изгледа ги местел шахтите...
 Зијан кај Саинз и Окон.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5905
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #145 на: Ноември 17, 2023, 10:16:11 am »
Се посраа американците, во 2 сатот после полноќ втор тренинг (ако ги направат шахтите).
Добро барем имаат драма од старт, по спортот не се многу.  ;D

Цитат: ESPN
For that to happen, an estimated 20-30 water valve covers down the Strip need to be fixed with quick-setting concrete. Nevada law prevents them being welded down, which has been F1's approach since a cover came loose under George Russell's car in practice for the 2019 Azerbaijan Grand Prix.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #146 на: Ноември 17, 2023, 11:49:59 am »
Uceni se da vozat vo krug i sega malce zbunka.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #147 на: Ноември 19, 2023, 09:08:31 am »
Беспрекорна трка. Кој не ја гледаше, фатете си реприза и ништо не читајте. Толку ќе кажам.

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1772
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #148 на: Ноември 19, 2023, 11:01:58 am »
Вредеше рано да се стани во секој случај.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5905
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Formula 1 - Season 2023
« Одговори #149 на: Ноември 20, 2023, 07:51:02 am »
Aрна беше дека ладно, никој не знаеше кога ќе го лизни, инаку патеката попара, 2 кривини, и 3 километри правец.

Второто безбедносно во вода му ја фрле победата на Леклерк.