Автор Тема: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack  (Прочитано 1534 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28038
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33182
 • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #1 на: Ноември 22, 2022, 18:16:02 pm »
Најдобро ауто моментално. Јас ова би го лапнал, ко жаба лептир ;D

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4135
 • Пиши лаже
CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #2 на: Ноември 22, 2022, 18:16:36 pm »
Уф маме му, многу лично. Уште да има кој да ми го купи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8264
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #3 на: Ноември 22, 2022, 19:02:12 pm »
Top izgleda kolicevo samo shto go usrale so toa shto ledot na predni svetla na poniskive paketi oprema go rasipale vaka, ima cat pat nekoe niz grad gi gleam grdo izgleda

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 906
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #4 на: Ноември 22, 2022, 19:03:36 pm »
За зеро. Многу кул фотки.

За пежо. Многу кул авто.

За пежо аген. 2.7 литри потрошувачка градска, секоја чест.

Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52489
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #5 на: Ноември 22, 2022, 19:12:44 pm »
За зеро. Многу кул фотки.

За пежо. Многу кул авто.

За пежо аген. 2.7 литри потрошувачка градска, секоја чест.
Ако е полна веројатно, не за друго, да не се полаже човек по бројки.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28038
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #6 на: Ноември 22, 2022, 20:19:32 pm »
За зеро. Многу кул фотки.

Благодарам!

Ако е полна веројатно, не за друго, да не се полаже човек по бројки.

Па така де, нормално. Си пишува во тестот сè што треба. :)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52489
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #7 на: Ноември 22, 2022, 20:22:09 pm »
За зеро. Многу кул фотки.

Благодарам!

Ако е полна веројатно, не за друго, да не се полаже човек по бројки.

Па така де, нормално. Си пишува во тестот сè што треба. :)
Точно. Убаво си е објаснето.

...очекувајте потрошувачка од околу 5.5 литри на 100 изминати километри низ град. На отворено ...измеривме потрошувачка од 7 литри на 100 изминати километри.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2723
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #8 на: Ноември 22, 2022, 21:52:07 pm »
Идеално, плагинче само во караван изведба, GT.
Ама скапо мамему.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 278
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #9 на: Ноември 23, 2022, 10:45:07 am »
Што А3-ка се зема за тие пари.. ;D ;D

Шала настрана, многу ми се допаѓа, само слаба понуда на чисти бензинци и дизели и цениве во премиум пукаат.
2014 Audi A3 1.6 TDI
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2019 Аprilia SR50R

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8264
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #10 на: Ноември 24, 2022, 21:55:03 pm »
Preskapa e kolava se ubabo ama preskapa e.

Corolla touring sport se kupuva i kusur ke ti vratat
Civic hybrid
Ise nekoja iljadarka plus Rav4
Corolla Cross

Sitenovie se skapi ama ova mon sense e cenava

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3654
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #11 на: Ноември 24, 2022, 23:50:51 pm »
"Да, плаг-ин хибридниот 308 е околу 300 килограми потежок од својот конвенционален брат"...

За само 15/17 иљади евра плус од нехибридниот модел добивате феноменална економија од дури  40км на струја и само 300 кила плус возење цело време, а, и нешто помал багаж.
Шта речи а не заплакати муабетот ..

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5264
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #12 на: Ноември 25, 2022, 07:24:48 am »
Интересно, сите верзии се 130коња, за појќе само хибрид. За 10 бона помалце земаш ГТ верзија и креваш коњите, ќе го е6аш хибрид ќе му плаќаш.  ;D

Инаку јајчест волан мене многу ми смета за низ град кога го префаќаш воланот.  :-\

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52489
 • Махер
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #13 на: Ноември 25, 2022, 07:28:47 am »
Оваа верзија е хибрид плагин, ама всушност треба да се гледа како Golf GTI/GTE варијанта.

Инаку при купување 1.5тдци со аутоматик се купува, за наредни 10 години да си возиш раат економична кола.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8959
Одг: CARclub Тест: Peugeot 308 1.6 Plug-In Hybrid 180 Active Pack
« Одговори #14 на: Ноември 25, 2022, 07:42:36 am »
Од една страна "невидени" перфоманси, од друга страна економичност, но практично недостижна декларирана автономија и тоа со внимателно возење.
При очи слеп те прават за да ти го испразнат џебот :)