Автор Тема: Возило за почетник  (Прочитано 1374 пати)

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5080
Одг: Возило за почетник
« Одговори #15 на: Ноември 22, 2022, 22:44:25 pm »
Предложи твинго или Ц2 😊

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 868
Одг: Возило за почетник
« Одговори #16 на: Ноември 23, 2022, 02:06:25 am »
Здраво другари, ми треба ваше мислење за citoren c1, pezo 107 ili toyota aygo.Во пракса сите коли носат ист мотор 1KR-FЕ 1.0 VVTI.
Доколку некој возел, поседувал ваков мотор нека сподели искуство.
П.с Само овие модели се во игра, други коли не се гледаат, буџет е 2500-3000евра. (за женско е аутото)

http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4477604
Доколку некој е од велес и го познава човеков, нека сподели мислење.
Во Велес имаше едно време автошкола исто црвено. Дали е ова, дали беше Пежо или Ситроен, не би грешел душа...

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 278
Одг: Возило за почетник
« Одговори #17 на: Ноември 23, 2022, 07:31:09 am »
Земи Форд Ка втората генерација, фиат 500 механика и феноменална шасија. Мислам дека можеш да најдеш некоја во буџет. Релативно ново возило измислено за женско за упола цена од фичото, плус многу е разиграно внатре за разлика од горенаведениве. Нема да згрешиш.
2014 Audi A3 1.6 TDI
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2019 Аprilia SR50R

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11762
Одг: Возило за почетник
« Одговори #18 на: Ноември 23, 2022, 10:25:08 am »
Најјако е тоа што има напоменато дека само тие наведените модели се во игра, дека други коли не се гледаат и пак сите мислења се со предлози од други модели.

Fair enough.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 278
Одг: Возило за почетник
« Одговори #19 на: Ноември 23, 2022, 10:40:37 am »
Најјако е тоа што има напоменато дека само тие наведените модели се во игра, дека други коли не се гледаат и пак сите мислења се со предлози од други модели.

Fair enough.

исти к*рац сите 3 модели
2014 Audi A3 1.6 TDI
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2019 Аprilia SR50R

Присутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2801
Одг: Возило за почетник
« Одговори #20 на: Ноември 23, 2022, 15:19:48 pm »
Прашај си за цена, вака на слики убаво изгледа

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
 • Мерцедес е мерцедес се друго е кола!
Одг: Возило за почетник
« Одговори #21 на: Ноември 23, 2022, 22:11:07 pm »
Земи Форд Ка втората генерација, фиат 500 механика и феноменална шасија. Мислам дека можеш да најдеш некоја во буџет. Релативно ново возило измислено за женско за упола цена од фичото, плус многу е разиграно внатре за разлика од горенаведениве. Нема да згрешиш.
Гледани се сите фиат 500, за тие пари нема.
Прашај си за цена, вака на слики убаво изгледа(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk


Два пати ѕвонев кај човекот, не се јавува.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Возило за почетник
« Одговори #22 на: Ноември 24, 2022, 11:42:05 am »
Здраво другари, ми треба ваше мислење за citoren c1, pezo 107 ili toyota aygo.Во пракса сите коли носат ист мотор 1KR-FЕ 1.0 VVTI.
Доколку некој возел, поседувал ваков мотор нека сподели искуство.
П.с Само овие модели се во игра, други коли не се гледаат, буџет е 2500-3000евра. (за женско е аутото)

http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4477604
Доколку некој е од велес и го познава човеков, нека сподели мислење.

Од прва рака  :)трите модела се исти и апсолутно не прави разлика кое ќе го гледаш од аспект на трошоци

за буџетот кој ви е планиран, многу тешко да најдете во добра состојба

се' што погледнав во рамки на 3К од огласи и плацеви, беше или превиткано, крпено, со над 160.000 поминато итн.
зголемив буџет и земав купено од тука, фејслифт 2012-годиште, со 82.000. Нема опрема, ама не ми ни треба, има клима, централна и радио и доста му е

го однесов во Еуроимпекс - Зајчев рид, на комплет проверка и сервис, таму ми потврдија дека во одлична кондиција, само во догледно време да сменам предни амортизери (ги порачав одма и чекам да ми јават за промена)
му ставив БФГудриџ 4-сезонски и гас

првично го земав за сопругата, ама му се немам симнато  ;D
препород е за низ град, ефтино за регистрација, одржување, гуми итн.

само еден резервоар до сега имам потрошено, просек 6,3

освен оваа тројка, како опција ми беше Фиат 500 заради кул моментот, ама испод 5.500 нема, а саглам по 10 години стари беа околу 6.500-7.000 што ми е нон-сенс

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3037
Одг: Возило за почетник
« Одговори #23 на: Ноември 24, 2022, 12:23:39 pm »
Првата генерација на Ц1/107/Ајго се продаваа многу како нови кај нас пошо беа ефтини а и увозот на половни беше построго регулиран.

Голем дел од нив беа купени за нови возачи и жени, а и беа возени највеќе во градску услови па голем дел се подчукнати :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
 • 430i
Одг: Возило за почетник
« Одговори #24 на: Ноември 24, 2022, 12:34:50 pm »
подчукнати е најмал проблем :)
и ламела јаде брзо заради истиот проблем

поголем проблем е извлекувани, па појачувани носачи со дак-тејп (да, таква имаше на плац паркирано ;D )

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8959
Одг: Возило за почетник
« Одговори #25 на: Ноември 24, 2022, 12:47:05 pm »
Првата генерација на Ц1/107/Ајго се продаваа многу како нови кај нас пошо беа ефтини а и увозот на половни беше построго регулиран.

Голем дел од нив беа купени за нови возачи и жени, а и беа возени највеќе во градску услови па голем дел се подчукнати :D
Имаше и поевтини, Пикантно, Алто, и10, Панда, Спарк...
Тројката ем поскапи, ем за греота ентериерот, да не кажам бетер од Југо.
Сигурно ги купувале со надеж да се ослободат од жените :D

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3037
Одг: Возило за почетник
« Одговори #26 на: Ноември 24, 2022, 13:05:08 pm »
 Пикантно, Алто, и10, Панда, Спарк... од овие освен Панда другите се тотална катастрофа
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8959
Одг: Возило за почетник
« Одговори #27 на: Ноември 24, 2022, 13:16:11 pm »
Пикантно, Алто, и10, Панда, Спарк... од овие освен Панда другите се тотална катастрофа
Напротив, Пандата би била најниско рангирана од овие, но сепак подобра од тројкашот.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 266
  • ibiz.mk
Одг: Возило за почетник
« Одговори #28 на: Ноември 24, 2022, 13:46:06 pm »
Пикантно, Алто, и10, Панда, Спарк... од овие освен Панда другите се тотална катастрофа
Напротив, Пандата би била најниско рангирана од овие, но сепак подобра од тројкашот.

ние кога гледавме неколку панди што имаше до тој ценовен ранг, беа без клима, без серво.
сепак жена се одлучи за ц3,

она га вози и реално како за прво авто е супер за градска, много брзо се опушти и совлада

гледај на жена ти што и се свиѓа. (за мир во куќа :D )
иако мене ентериер на ц3 е крш, неудобно,... нејзе и е добро, што е битно.


добогу, на кој му текнало прекинувачи за прозор да ги стави пред мењач(ем нелогично ем недостапно место)


Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 278
Одг: Возило за почетник
« Одговори #29 на: Ноември 24, 2022, 15:37:03 pm »
Пикантно, Алто, и10, Панда, Спарк... од овие освен Панда другите се тотална катастрофа
Напротив, Пандата би била најниско рангирана од овие, но сепак подобра од тројкашот.

виц на годината
2014 Audi A3 1.6 TDI
2012 Peugeot 308 1.6 eHDI
2019 Аprilia SR50R