Автор Тема: Услужен оглас Kia Sportage 1,6  (Прочитано 3043 пати)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13466
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #30 на: 14 Ноември 2022, 09:24:05 am »
Јас мислам дека е до импортерот, не е до фабриката. Скрос негативни искуства имам со нив како и мои блиски.

Отсутен Bojan j

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3033
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #31 на: 14 Ноември 2022, 09:58:35 am »
Можно е, ова се сепак нивни изјави.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #32 на: 14 Ноември 2022, 10:03:34 am »
Овие 66к км, во град се поминати или на отворено?

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4916
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #33 на: 14 Ноември 2022, 10:51:31 am »
Сите овие сулуди цени на полвњаци тргнаа од онај форумашот Ceed-ot шо го продаваше пред некоја година како за нов во цената, читнаа рандом луѓе по форуми и ете до кај стигнавме :D
Гарант и тој се јади, да почекаше за 11 ќе го продаеше сеа.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #34 на: 14 Ноември 2022, 11:22:02 am »
Киа држи цена повеќе од Хонда.  ;D

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1406
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #35 на: 14 Ноември 2022, 14:01:57 pm »
Нов Спортаж не може да се купи испод 27к евра.

Тој што го гледате 25900 го нема на лагер и не може да се порача по таа цена.

Спортаж може да се купи во само во она ниво на опрема и мотор што го има во фабрика како лагер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Другар купи пред 1 недела 26.600.

Sent from my NAM-LX9 using Tapatalk


Присутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1462
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #36 на: 14 Ноември 2022, 14:09:36 pm »
Моја грешка, сум утнал 400 еу.

Информацијата ми е од октомври.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 947
    • nobrain.dk
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #37 на: 15 Ноември 2022, 21:38:23 pm »
Ми се допаѓа како размислувате, убаво пиша саше.. моменталната вредност на парите е далеку помала него во 2011та, светската инфлација си го направи своето..   и јас се запрепастив кога видов дека киа сеед нов е 19к а пред некоја година најскапиот во салон нов беше 13к...
Јас мојата кола нова од салон ја купив 18к сега после 4 години колега од работа ми давање 20к да ја купи, плус ке заработам ако ја продадам.. ама што ке купам со 20к.. ништо нема испод 30к правиме муабет за ново..

Ордевски алал да му е на другарти што земал за 26,6к возило кое ваљда го нарачал пред година дена .  Денес да појдеш во киа и побараш спортаж баш кажи ми Ивица кога ке ти каже дека ке има на лагер, кој месец 2023та.. Како што знам листата на чекање е голема.  Небитно тоа е друг муабет.

Ми се допаѓа што се разви дискусија и што можеме да осетиме колку нашите пари од година во година имаат помала вредност

You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #38 на: 15 Ноември 2022, 21:56:00 pm »
Во 2011 18.000 евра можеле да купат работи кои денес чинат скоро 23.000 евра.
https://www.inflationtool.com/euro/2011-to-present-value?amount=18000&year2=2022&frequency=yearly

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1406
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #39 на: 17 Ноември 2022, 00:07:29 am »
Ми се допаѓа како размислувате, убаво пиша саше.. моменталната вредност на парите е далеку помала него во 2011та, светската инфлација си го направи своето..   и јас се запрепастив кога видов дека киа сеед нов е 19к а пред некоја година најскапиот во салон нов беше 13к...
Јас мојата кола нова од салон ја купив 18к сега после 4 години колега од работа ми давање 20к да ја купи, плус ке заработам ако ја продадам.. ама што ке купам со 20к.. ништо нема испод 30к правиме муабет за ново..

Ордевски алал да му е на другарти што земал за 26,6к возило кое ваљда го нарачал пред година дена .  Денес да појдеш во киа и побараш спортаж баш кажи ми Ивица кога ке ти каже дека ке има на лагер, кој месец 2023та.. Како што знам листата на чекање е голема.  Небитно тоа е друг муабет.

Ми се допаѓа што се разви дискусија и што можеме да осетиме колку нашите пари од година во година имаат помала вредност
Аааа неее, другарот имаше дадено капар уште кога го претставувија во февруари-март за промотивниот пакет опрема, плус автоматски менувач. Чекаше 2 месеци, па му го вратија капарот оти немало да добијат, па не сакаа да земат капар за манеулен оти нема да знаат кога и дали ќе добијат...

За пред 2-3 недели случајно да му се јават, ќе добиеме возила, сакаш ли со рачен менувач, ако сакаш остави нешто симболично капар :)

Инаку првична цена на возило со таа опрема беше 25.5к еур.


Sent from my NAM-LX9 using Tapatalk

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3594
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #40 на: 17 Ноември 2022, 08:27:49 am »
Ми се допаѓа како размислувате, убаво пиша саше.. моменталната вредност на парите е далеку помала него во 2011та, светската инфлација си го направи своето..   и јас се запрепастив кога видов дека киа сеед нов е 19к а пред некоја година најскапиот во салон нов беше 13к...
Јас мојата кола нова од салон ја купив 18к сега после 4 години колега од работа ми давање 20к да ја купи, плус ке заработам ако ја продадам.. ама што ке купам со 20к.. ништо нема испод 30к правиме муабет за ново..

Ордевски алал да му е на другарти што земал за 26,6к возило кое ваљда го нарачал пред година дена .  Денес да појдеш во киа и побараш спортаж баш кажи ми Ивица кога ке ти каже дека ке има на лагер, кој месец 2023та.. Како што знам листата на чекање е голема.  Небитно тоа е друг муабет.

Ми се допаѓа што се разви дискусија и што можеме да осетиме колку нашите пари од година во година имаат помала вредност
Аааа неее, другарот имаше дадено капар уште кога го претставувија во февруари-март за промотивниот пакет опрема, плус автоматски менувач. Чекаше 2 месеци, па му го вратија капарот оти немало да добијат, па не сакаа да земат капар за манеулен оти нема да знаат кога и дали ќе добијат...

За пред 2-3 недели случајно да му се јават, ќе добиеме возила, сакаш ли со рачен менувач, ако сакаш остави нешто симболично капар :)

Инаку првична цена на возило со таа опрема беше 25.5к еур.


Sent from my NAM-LX9 using Tapatalk


Сигурно можел да најде и поубав начин да обезвредни 27к него ли да купи џип со ајваромешалка :D
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Ordevski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1406
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #41 на: 18 Ноември 2022, 08:20:51 am »
Ми се допаѓа како размислувате, убаво пиша саше.. моменталната вредност на парите е далеку помала него во 2011та, светската инфлација си го направи своето..   и јас се запрепастив кога видов дека киа сеед нов е 19к а пред некоја година најскапиот во салон нов беше 13к...
Јас мојата кола нова од салон ја купив 18к сега после 4 години колега од работа ми давање 20к да ја купи, плус ке заработам ако ја продадам.. ама што ке купам со 20к.. ништо нема испод 30к правиме муабет за ново..

Ордевски алал да му е на другарти што земал за 26,6к возило кое ваљда го нарачал пред година дена .  Денес да појдеш во киа и побараш спортаж баш кажи ми Ивица кога ке ти каже дека ке има на лагер, кој месец 2023та.. Како што знам листата на чекање е голема.  Небитно тоа е друг муабет.

Ми се допаѓа што се разви дискусија и што можеме да осетиме колку нашите пари од година во година имаат помала вредност
Аааа неее, другарот имаше дадено капар уште кога го претставувија во февруари-март за промотивниот пакет опрема, плус автоматски менувач. Чекаше 2 месеци, па му го вратија капарот оти немало да добијат, па не сакаа да земат капар за манеулен оти нема да знаат кога и дали ќе добијат...

За пред 2-3 недели случајно да му се јават, ќе добиеме возила, сакаш ли со рачен менувач, ако сакаш остави нешто симболично капар :)

Инаку првична цена на возило со таа опрема беше 25.5к еур.


Sent from my NAM-LX9 using Tapatalk


Сигурно можел да најде и поубав начин да обезвредни 27к него ли да купи џип со ајваромешалка :D
Чекаше Киа/Хјундаи и со месеци не можеа ниту да му го нарачаат (освен гт лајн за 40к). И на крај си рече, шо го ебам, фамилијарен човек сум, бар ајвар ќе имам цела година

Sent from my NAM-LX9 using Tapatalk


Отсутен Astra 08

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 149
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #42 на: 18 Ноември 2022, 09:39:15 am »
Sliki, link nesto ili samo inbox?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 947
    • nobrain.dk
Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #43 на: 19 Ноември 2022, 07:47:31 am »
Pustiv vo inbox ama neznam dali e prodadena.. imase dosta potencijali za mazenje


Sent from my iPhone using Tapatalk
« Последно менување: 19 Ноември 2022, 11:44:11 am JR »
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Присутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Одг: Услужен оглас Kia Sportage 1,6
« Одговори #44 на: 19 Ноември 2022, 20:30:52 pm »
Sliki, link nesto ili samo inbox?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Без ни една слика се продаде, а вие уште коментирате дали е скупа или ефтина...